Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egy orvos egy napja?...

Milyen egy orvos egy napja? Tényleg olyan "laza", kötetlen?

Figyelt kérdés

Főleg különböző sorozatokban látni, hogy az orvosoknak milyen kötetlen a munkaidejük, nekem igazából ez tetszik. :)

Ez tényleg így van? Kollégákkal munkahelyen mennyi idejük van? Milyenek nagy általánosságban a munkakörülmények?

Mondjuk egy sebésznek hogy néz ki egy hétköznapja?


ui.: Engem érdekel a gyógyítás és van is bennem segíteni akarás, az eszem is megvan (Biosz emelt, Kémia emeltet fogok tenni, csak még nem tudom, hova kéne mennem).Tehát légyszi olyanokat ne írjatok, hogy "csak az elhivatottság számít" meg "ezzel a hozzáállással..." stb..


Köszi a segítséget! :))

17/l



2013. jan. 23. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A munkaidő ugyan kötetlen is lehet,mert nem biztos, hogy haza mehet a lejártakor. De egyetlen orvosnak sem "laza" a munkája. Még a főorvosok sem lazsálnak.

Ha medikus leszel, akkor tapasztalhatod.

2013. jan. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Az orvos akkor dolgozik amikor van betege. Ha este 8-kor hívnak vacsora közben hogy a gyerek varrása felszakadt és ömlik a vér akkor menni kell.

Az amcsi filmeket hagyjuk, egy orvosnak nincs túl sok szabadideje, főleg kezdőként vagy ha sok betege van ami egy jó orvosnál alap. Nem azt mondom hogy nincs magánéletük de nehezebb mint egy irodakukacnak (bocsánat a kifejezésért).

2013. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a Jóban Rosszban orvosait ne hasonlítsd a magyar kórházi orvosok életével. :)
2013. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen én is ilyen amcsi filmekben láttam, hogy munkaidőben simán elmennek csocsozni, meg sörözni, abból indultam ki. De azt tudván tudom, hogy pl fej-nyak sebészeten is csak egyszer van egy héten ambulanciája a sebésznek, rendelés, tehát a maradék 4 napon elvileg elég sok szabad ideje van. Ok, hogy vannak műtétek, de a műtétek száma is maximáva van.

Ti mit gondoltok erről? Válaszolhatna valaki aki sebész, akár privátban!! :))

2013. jan. 23. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
ennyi ésszel inkább ne menj orvosnak!
2013. jan. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
70%

Én akkor vagyok laza, ha 500 km-re nyaralok a tengerparton. Az utóbbi tíz évben ilyen nem volt. A leírt limitek elvben léteznek.

Én a korház után vagy előtt a szakorvosi rendelőben is dolgozon, s van otthoni ügyelet is. Akkor csak nem ihatok, csak elérhetőnek és ugrásra készen kell lennem.

Lazaságot ne ezen a pályán keress!

2013. jan. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Én is úgy gondoltam, hogy lazák egy orvos napjai. Pl múltkor voltam bőrgyógyásznál, és kb 50 percenként hívtak be valakit. Mire végre sorra kerültem, bementem, az aszisztens nő kérdezett ki, az orvos addig másik szobában volt, nem tudom mit csinált. Aztán kijött az orvos, elmondta neki a másik, hogy mit gondol és mit kellene csinálni, fújtak a csípésemre valami fagyasztó sprayt. Aztán ment is vissza a másik szobába. Szóval 50 percenként effektíve dolgozni 2 percet, az igazán jól hangzik :)
2013. jan. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, lehet, hogy ambulancián egyes esetekben így van, de pl. Kékgolyó u. klinikán, az ambuláns sebész egyszerre 3 szobában van: egy-egy szobába behívnak 40 percenként egy embert, de a sebész főorvos egyik szoba után megy a másikba és nincs megállás amíg van beteg. De persze ez csak egy nap az 5ből, ezért kérdeztem, hogy úgy kb. mit csinál egy héten, mivel azért nem minden nap van ambulancia :)
2013. jan. 23. 23:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lazát akarsz, akkor ne sebésznek, meg ilyesminek menjél, hanem körzeti orvosnak meg ilyesminek, akik a rendelőben vizsgálgatnak.
2013. jan. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!