Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért lett az a természetes,...

Miért lett az a természetes, hogy állásinterjú után még csak vissza sem jeleznek a cégek, hogy megfelelt vagy nem felelt?

Figyelt kérdés

Pedig az interjún azt mondják, hogy x időn belül jelentkezünk. Meg miért kell annyit várni, két nap alatt lezavarják az interjúkat és már lehetne is szólni, nem?

Van olyan, hogy azért nem tud továbblépni az ember, mert arra vár, hogy választ kapjon. Na, de meddig várjon?


2013. jan. 24. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavarják le 2 nap alatt az intejúkat.

Hozzánk pl a főnök napi 2 embert hiv be,1 pozicióra 10-12 embert.Ezzel elmegy 1 hét is.Aztán ül rajta,átbeszéli a hr-essel,kiválasztanak 2-3 embert,majd megy a nagyfőnökhöz,hogy ők lennének a jelöltek.Ül rajta a nagyfőnök is,majd szól 2 hét múlva,hogy bocs,elfelejtette,3-ból ez a 2 szimpatikus neki,meghallgatná ő is őket.És ekkor jön a második forduló,ott dől el ki lesz,de nem tudod meg rögtön,hanem meghallgatnak megint,elmész,majd hivunk,aztán hivnak 1 hét múlva hogy igen vagy sem.

De a többi 10 embert nem hivják fel,lusták hozzá.

2013. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tripák stílus náluk a menő és nem csak az állásinterjúval kapcsolatban, a munkamorál, a felmondás intézése (körmönfont kirúgások és társai) szintén alap.Nem rossz indulatból mondom, tisztelet a kivételnek, de a cégek 99%-a ilyen.Lusták?Egyszerűen sz@rba sem veszik a jelentkezőt.Igaz, a már felvett dolgozónak sem jár nagyobb megbecsülés.Gépként, haszonállatként tekintenek a jelentkezőre, a dolgozóra, aképp is bánnak velük.Meddig tűrjük?

Egyébként én már találkoztam 1-2 olyannal is, aki visszajelzett, ezek nagyobb, széles körben ismert cégek voltak, áruházláncok, ezek legalább egy körlevél erejéig vették a fáradtságot és közölték,hogy már találtak megfelelő jelentkezőt, de legközelebbi alkalommal is szívesen látják a jelentkezésem. Ezekre jobb érzéssel gondolok, még ha elutasítottak is, mint arra, ki válaszra sem méltatott.

2013. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hete voltam interjún, azt mondák, max 1 héten belül eldöntik, de az is lehet, hogy előbb és mindenképpen visszajeleznek, akkor is, ha nem vettek fel. Persze hogy jeleznek azóta is.. Csak nem értem, akkor minek mondják maguktól, ha utána egy sablon köremailt nem képesek küldeni, ami nem kerül nekik semmibe és két perc lenne. Megértem, hogy lusták, csak akkor ne mondanák mosolyogva, hogy mindenképpen szólnak.
2013. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Lusták és arra hivatkoznak, h nincs elég emberük a Hr osztályon. Hát tessék felvenni 3 embert, akik a többszáz jelentkezőnek körmölik a választ. Van elég munkanélküli, lehet közülük válogatni. De nem! Inkább spórolnak a béren, nem vesznek fel senkit és leszarják a jelentkezőket.
2013. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Minek annyi naplopó, semmirekellő Hr?!Ha nem lenne a főnök is lusta szarzsák, akkor ő is tarthatná az interjút személyesen, ami sokkal korrektebb és célravezetőbb lenne.A hR egy jól fizetett naplopó állás, semmi hasznuk nincs, inkább hátráltatják a céget és a jelentkezőket is!
2013. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dr Karsai válasza:
100%
Mert prosztó fa,,kalapok!
2015. jan. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!