Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerészkutatók! Mennyire...

Gyógyszerészkutatók! Mennyire "szociális" a munkátok?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésem az lenne, hogy kb. mennyire szociális a munkátok: 8 órán keresztül elvagytok egy gyárban egyedül, nem találkoztok senkivel, vagy azért ennél szociálisabb?

2013. jan. 24. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem csak egy labor van egy gyárban, van ebédszünet, konzultációk, megbeszélések, folyosói találkozások. Egy tanár sem egész nap a tanteremben ül.
2013. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bensdorp ***** válasza:
Így van, intézményen belüli mozgás azért akad, de legfőképp az osztályon belül. Minimum 5-10 emberrel dolgozol együtt nap mint nap. De nem egy közforgalmú gyógyszertár, az biztos... Az időd nagy részét magadban töltöd vegyi anyagokkal, műszerekkel, mérőberendezésekkel, számítógépes értékelőprogramokkal.
2013. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És a karrier építés az mennyire működik ebben a szakmában? Bármint, ha valaki elmegy mondjuk 26 évesen gyógyszerészkutatónak akkor ugyanazt a lombikos munkát fogja végezni 10 év után is?
2013. jan. 24. 20:30
 4/12 anonim ***** válasza:
Kicsit túlzás. Mindig lesznek új gyógyszerek, így új kutatások is.
2013. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig dolgoznak egy gyógyszeren?
2013. jan. 24. 20:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha már itt ilyen szépen összegyűltek a gyógyszerkutatók, akkor lenne nekem is egy kérdésem, hátha meg tudják válaszolni (emiatt nem akarok újat kiírni).

Szóval, frissen végzett általános orvosként, ha valaki kutatói ambíciókkal is rendelkezik (de nem akar az egyetemen maradni), akkor van esélye bekerülni egy gyógyszergyárba? (Gyógyszerkipróbálások, tanácsadás vagy bármilyen kompetenciát igénylő munkakör, a látogatót leszámítva)


Köszönöm a válaszokat, a Kérdezőtől pedig elnézést kérek :) Neki írnám, hogy én dolgoztam egyetemi laborban, és ott lehetett valamennyire szocializálódni a munkatársakkal, mert egy nagyobb laborban volt 5-8 ember és akadtak hosszabb időt igénylő mérések, inkubálások. Gondolom, hogy egy gyógyszergyár laborja is hasonló (ha mégsem, akkor elnézést kérek).

2013. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Klinikai kutatásokban szoktak orvosok is részt venni a gyárakban.
2013. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 bensdorp ***** válasza:

#7 Klinikai kutatások értelemszerűen a klinikákon, kórházakban zajlanak, nem a gyárakban. :) Gyárakban preklinikai vizsgálatok folynak (in vitro vizsgálatok, állatkísérletek).


#6 Orvosként is lehet kutatni egyetemen kívül, persze. A hatóanyag-kutatásban sem kizárt (bár ott elsősorban vegyészek, gyógyszerészek a preferált munkaerő), de később a már említett preklinikai vizsgálatokban sok orvost alkalmaznak (állatorvosokat is), ezekhez a gyárak hirdetéseit figyeld, illetve jelentkezz náluk egyénileg, hátha.

A legnagyobb szerepe az orvosoknak a klinikai kutatásokban van, vagyis a humán hatások, mellékhatások, toxicitás, dozírozás, farmakokinetika figyelésében, illetve a farmakoökonómiai vizsgálatokban. Ehhez vagy kórházi dolgozónak kell lenni vagy monitori munkakörben elhelyezkedni (ez utóbbihoz szintén az álláshirdetéseket kell figyelni).


Kérdező! Egy új, originális gyógyszer életútja: a hatóanyag-keresés kezdetétől a készítmény forgalomba kerüléséig átlag 13 év telik el, a klinikai vizsgálatok befejeztéig és a nagyüzemi gyártás beindításáig pedig 15 év. Mindez kb. 1 milliárd USA dollár költségű (ezért ilyen drágák a gyógyszerek, és ezért olcsóbbak a generikus helyettesítőik).

2013. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez a 15 év elég hosszúnak hangzik :S Én emberrel kapcsolatos kutatásokkal szeretnék majd foglalkozni, de ha egy-egy eredmény elérése 15 év, akkor lehet nem a gyógyszerészet a nekem való :/
2013. jan. 24. 22:34
 10/12 bensdorp ***** válasza:
Az eredményorientáltabb embereknek valóban nem való a kutatás. Én is ezt a következtetést vontam le az egyetemen, sokkal motiválóbb és mozgalmasabb orvosként/gyógyszerészként a gyógyításban való közvetlen részvétel, a betegekkel való közvetlen kapcsolat - legalábbis számomra.
2013. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!