Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy biológus?...

Mennyit keres egy biológus? Mennyit keres egy genetikus? Milyen lehetőségei vannak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Kösz a segítséget.

#keresés #bilógus #tudnék elhelyezkedni
2013. jan. 25. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Keveset, keveset, szinte semmilyen.
2013. jan. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nah igen, ettől tartottam, ma volt ELTE TTK nyilnap, ott bezzeg az ellenkezőjét mondák, meg mellébeszéltek: "én még olyat nem láttam, aki ne tudott volna elhelyezkedni" "a nettó 120 az megvan kezdőként, de ha phd-zel akkor akár több is" stb...
2013. jan. 25. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Ez esetben kérdezz meg másokat is.

Nekem egyetlen mikrobiológus ismerősöm van, ő nem tudott elhelyezkedni, illetve mikor tudott volna, akkor is nagyon picike pénzért. Kiment Luxemburgba inkább.

De lehet, hogy csak az ő szakterülete ilyen.

2013. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne keress önigazolást a kommentek között :)

Nagyon negatív, borúlátónak tűnsz.


Mindenképpen érdeklődj máshonnan is. Például a középiskoládban a biosztanárodtól finoman érdeklődhetnél, hogy mit tud a régi egyetemi társairól mondani, hogy állnak most.


Vagy bárhonnan, bármilyen ismerettség alapján.


Lehetsz biológus külföldön is, vagy az is rajtad múlik hogy kevesebb fizetésért az állami szférában helyezkedsz el, vagy többért a magánban, ha ott a több.

2013. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 The Other ***** válasza:
100%

Én ismerek biológusokat. Azt mondják, hogy Phd nélkül nagyon nehéz elhelyezkedni, és Phd-vel is csak akkor lehet, ha olyan irányba mennek, amit az ipar tud hasznosítani (biotechnológia, molekuláris biológia stb.), de ezekből is egyre többet képeznek...

A keresetről pedig annyit, hogy sokan örülnek, ha a magyar átlagfizut megkeresik, de pl. egy etológus már annak is, ha talál munkát.

2013. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!