Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Baj az, hogy én mindenkivel...

Baj az, hogy én mindenkivel ellentétben nem akarok külföldre kimenni dolgozni meg élni?

Figyelt kérdés
A kapcsolatom is részben ezért lett vége, mert engem nem vonz külföld. Szeretek utazni és viszonylag sokat is utazom, talán többet, mint egy átlag magyar szokott, de letelepedni meg munkát vállalni mégsem tudnék külföldön, pedig jól beszélek németül és angolul is. Egyszerűen nekem mindenem itt van, és szeretek itt lenni. Megértem azokat, akiknek semmi alapjuk nincs, semmi nem köti őket ide, de ez a kivándorlási cirkusz már kezd nagyon idegesíteni.

2013. jan. 28. 04:20
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
9,5 millióan így vagyunk ezzel.
2013. jan. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem baj, demokrácia van elvileg szóval mindenki azt csinál amit jónak lát. Én speciel nem otthon élek, mert otthon nem tudtam 1-ről a 2-re jutni, illetve itt sokkal gyorsabb így időt spórolok az ittléttel.

Ha neked minden klappol otthon örülj neki, sokunknál elszakadt a cérna és eljöttünk. Arra a tényre szerintem kár büszkének lennünk hogy külföldön élünk, ez nem kunszt, ha valaki viszont karriert tud csinálni egy idegen országban és tovább jut mint az átlag aki kint mosogat/takarít/gyerekre vigyáz, arra igen is lehet büszkének lenni.

2013. jan. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem baj, kedves Kérdező, sokan vagyunk így ezzel :)


A 'kivándorlási cirkuszt' (szerintem) politikailag gerjesztik, olyan bérszintet tartva Hazánkban, amelyből megélni nem nagyon lehet, így általában belső motivációból fogalmazódik meg a döntés 'külföldre szeretnék menni'.


Láthatatlan folyamatok ezek, az viszont látható, hogy lassan uniós szintű árakat fizetünk mindenért, svédet megközelítő szintű adó és (nagyobb átlagban) balkánt megközelítő fizetések mellett.

2013. jan. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Hidd el a többi magyar sem jókedvéből megy külföldre, ahogyan én sem.

Szívesebben megkeresném itthon azt a 4-500 ezer Forintot, és nem utaznék érte 200 kilométert. De ez hazánkban elég nehéz!

Ha magyarba megkeresném a 200-250-et nettóban akkor egy szavam nem lenne, nem mennék sehova! De én 120-130-nál egyszerűen nem tudtam tovább jutni, ebből meg (az én igényeimmel) sajnos csak vegetálni tudok.


Tegyük fel a kinti fizuból félre tudok tenni 250-et, a magyarból 70-80-at. Egyszerű kiszámolni, hogy egy lakást a 9 éve helyett 3 alatt tudok megvenni.

De hangsúlyozom, amint jó lehetőséget találok itthon, tekerek is haza!

2013. jan. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!