Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az Alkotmányvédelmi Hivatal...

Ha az Alkotmányvédelmi Hivatalhoz szeretnék jelentkezni, mik azok a kizáró körülmények ami miatt ki is verhetem a fejemből a dolgot? Eléggé elkeseredetten kutatom a témát, azonban nem találok róla semmit.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy itt minden információ "olyan titkos" és, hogy talán tőlük kellene konkrétan érdeklődnöm, azonban reménykedem benne, hogy vki az oldalt látogatók közül tud vmi információval szolgálni.Gondolok itt a következőkre: szemüveg, tetoválás kizáró ok? Esetleg van testmagassági minimum? Előre is köszönöm!

2013. febr. 7. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Hivatásos tiszti és zászlósi beosztásba jelentkezhet, aki az alkalmazás törvényi feltételeinek maradéktalanul megfelel, melyek:


magyar állampolgárság

betöltött 18. életév, de 37 évesnél nem idősebb (a munkáltatói jogkört gyakorló elöljáró indokolt esetben szolgálati viszonyt létesíthet a 47. életévét még be nem töltött személlyel)

cselekvőképesség

állandó belföldi lakóhely

büntetlen előélet (különös tekintettel a Hszt. 37/A.§ (1) bekezdésében foglaltakra)

rendezett családi, illetve magánélet

hivatásos szolgálatra egészségi, pszichikai szempontból való alkalmasság

titoktartási kötelezettség vállalása

nemzetbiztonsági követelményeknek és kifogástalan életvitelnek való megfelelés és hozzájárulás az azzal kapcsolatos ellenőrzésekhez

Tiszti beosztáshoz szükséges további követelmények:


főiskolai vagy egyetemi végzettség

legalább egy államilag elfogadott középfokú nyelvvizsga

gépjárművezetői engedély

Zászlósi beosztáshoz szükséges további követelmények:


érettségi

szakképzettség, szakmai tapasztalat (bizonyos munkakörökhöz)

2013. febr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezt olvastam én is a honlapon. Gondolom belsőbb információt nem is igen fogok kapni.
2013. febr. 7. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!