Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell számolni a munkasz...

Hogyan kell számolni a munkaszüneti napokra járó bért?

Figyelt kérdés
Olyan hozzáértő szakember válaszát váram, aki jártass ilyen ügyekben. Állandó éjszakai műszakba dolgozom, heti hat napot, ami azt jelenti, hogy havi 3 alkalommal vasárnap is kell mennem dolgozni, sőt ünnepnapokon is, ha az úgy esik. Tudom, hogy az éven változott a törvény, de ellőtte tudomásom szerint, ha munkaszüneti nap, vagy ünnepnap kellett dolgozni, akkor arra a napra 100 % -os túlórát kellett volna számolni. Az én esetemben ez azt jelenti, mivel a műszakom este 7 órától kezdődik, akkor elvileg 19 órától 00 óráig, vagyis 5 óra 100 %-os túlórát kellett volna a munkáltatómnak elszámolnia. Arra vagyok kíváncsi, valóban így van-e? Ha igen, visszamenőleg lehet-e a kifizetetlen bért követelni a munkaadótól?
2013. febr. 12. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Attól függ, hogy a bérszámfejtés honnan kezdi a munkanapot. A mi cégünknél is vasárnap este 10:00-kor kezdődött a műszak, de pénteken már nem kellett menniük, így nem kellett fizetnünk túlóra pótlékot, merthogy nem volt túlóra.

A Te esetedben sem azért jár a túlóra, ha jár, mert vasárnap estétől dolgozol, hanem azért, mert a munkaidő kereteden felül dolgoztál, és ilyenkor azokért az órákért jár túlóra, amikkel meghaladtad a túlóra keretedet.

Sok olyan munkakör van, amelynek a jellegéből adódik, hogy hétvégén is kell dolgozni, ilyenkor nem illeti meg a munkavállalót más pótlék, mintha hétköznap dolgozna. Természetesen ilyenkor a hétvégékért pihenőnap jár.


Azért a helyedben rákérdeznék a bérszámfejtőtől,mert lehet hiba, lehet szándékos csalás, de lehet, hogy teljesen korrekten számolnak. Ne úgy indulj neki, hogy biztosan át akartak vágni, mert lehet, hogy nincs igazad.


Ja és még valami: már nincs különbság szombat és vasárnap között. Nincs vasárnapi pótlék, ami régebben volt.

2013. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*túlóra keret helyett munkaidő keretet akartam írni


Nehéz így válaszolni, látni kellene egy havi jelenléti ívedet.

2013. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos, jelenléti ívvel nem szolgálhatok, mivel én sem szoktam látni. Mi vasárnap estétől, szombat reggelig dolgozunk, a szombati napokat szoktuk megkapni csúszóban, attól függően, hány szombat esik az adott hónapra. Azért is tettem fel ezt a kérdést, mivel nem vagyok hozzáértő, hiába kérdezem, mondhatnak bármit, hallottam már olyat is tőlük, hogy nálunk nem számít az ilyesmi, mert mindig egy nappal előre dolgozunk. Tudom, hogy változott a szombati, és vasárnapi fizetés.
2013. febr. 14. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!