Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nekem járna segély, amíg...

Nekem járna segély, amíg kitanulok egy új szakmát?

Figyelt kérdés

A kérdés egyelőre elméleti, de érdekelnének a lehetőségek.

Jelenleg van állásom és egy szakmám, de elegem lett belőle, szeretnék kitanulni egy újat és egyben elköltözni egy másik városba, ahol összeköltöznék a barátnőmmel.

Ezek után kb. 2 évig nem is próbálnék elhelyezkedni, hanem tanulnék, OKJ vagy egyéb felnőtt képzéses tanfolyam szóba jöhet.

Szóval kb mennyi pénzt kapnék és meddig. Milyen lehetőségek és kötelezettségek vannak (tanfolyamokra járnék közmunkára kevésbé, főleg otthon tanulnék).

Bevételem származna a mostani lakásom kiadásából, ebből meg az esetleges segélyekből fenn tudnám tartani magam, mondjuk tb fizetés meg hasonlók problémát jelenthet.



2013. febr. 13. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel van állásod így ha közös megegyezéssel mondasz fel akkor jár a munkanélküli segély. Ha jól tudom 3 hónapig utána szociális segély jár ha jogosult vagy rá. De ezt pontosan megmondják a munkaügyi központban.

Ha a munkaügyi központban van lehetőség szakmát tanulni akkor pályázhatsz rá, ebben az esetben akár meg s emelhetik a segély idejét. De a legtöbb munkaügyi központban nincs lehetőség szakmát tanulni (sajnos)

Ha önként mennél iskolába az a saját költségedet terheli. Mivel van már szakmád így az ingyenes OKJ oktatástól elestél.

2013. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!