Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek melyik életkorban...

Szerintetek melyik életkorban mennnyi a kívánatos megtakarított összeg? Nektek mennyi van, ha nem titok? Elégedettek vagytok az összegével?

Figyelt kérdés

Törekedtek a megtakarításra (pl. szerényebb életvitellel, mint amit megengedhetnétek - nyilván, mindenki lehetősége szerint) vagy annyira nem tartjátok fontosnak?

Szerintem a megtakarítási hajlandóság nem kizárólag jövedelemfüggő. Ti mit gondoltok?



2013. febr. 13. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Én momentán kb. nullán vagyok - van megtakarításom, de diákhitelem is. Azért nem fizetem ki egyből a hitelt, mert így tudok mihez nyúlni, ha kell.


Önmagában a megtakarítás szerintem nem ad elég biztonságot. Emellett borzasztóan fontos még a piacképes szakma is, naprakész tudással.


Még egy gondolat, minél alacsonyabb az ember jövedelme, annál fontosabb hogy legyen megtakarítása. Aki hazavisz fél millát havonta, annak nem létszükséglet, aki minimálbért, annak viszont nagyon is,mert már két hét táppénz boríthatja a családi kasszát.

2013. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fél-egy éves jövedelmet érdemes vésztartaléknak felhalmozni. Többet is lehet, ez a minimális.


Nekünk nagyjából fél évnyi keresetnek megfelelő összeg van a bankban. Szerencsére jól keresünk, így magas összegről beszélhetünk.

Lakást is szeretnénk venni, de ehhez a pénzhez nem fogunk nyúlni, mert ez tényleg vésztartaléknak van.

2013. febr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Pár hete a Pwc kiadta a Scale Research felmérését a magyar lakosság banki szokásairól.


...


A felmérés szerint a lakosság mindössze 13 százaléka rendelkezik megtakarítással, és még a legfelsőbb (havi 200 ezer forint feletti) jövedelmi kategóriába tartozóknak is csak alig egyötöde takarít meg"


Forrás:

[link]


Talán ez reprezentatívabb minta, mint néhány ide írogató ember.


Amúgy nekünk (feleség+én) 9 millió, de az nem "vésztartalék" hanem jelentős része akár befektethető összeg. Jelenleg egy része bankbetétben, egy része készpénzben, egy része valutában készpénzben.

2013. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éve kezdtem dolgozni, akkor 24 évesen havi 30.000 Ft-t tudtam félretenni. Most 34 évesen havi 150.000-200.000 Ft-ot. Szerintem a lehető legkorábban el kell kezdeni a megtakarítást, a legelső fizetéstől, független annak mértékétől. Nyilván nagyobb fizetésből többet lehet félretenni. 10 éve nettó 75.000-t kerestem, most nettó 350.000-400.000-at.
2013. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
általában minél később kezded el, annál többet szükséges félretenni...érdemes nyílt végü megtakarítást választani valamilyen pénzintézetnél, ami valamilyen formában likvid, és emellett jól kamatozik (tehát nem banki :)) nekem is van, és még ezzel is foglalkozom függetlenként, tehát tudok segíteni nektek
2013. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
minél alacsonyabb a fizu, annál jobban kell megtak? szerinted ha vki fél milliót keres havonta, és valami történik vele, akkor ki fogja a családja számára azt a fél milliót megkeresni? mert nekem tippem sincs...
2013. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!