Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy is van ez a szabadságosdi?

Hogy is van ez a szabadságosdi?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, nem mindegy melyik hónapba megyek szabira.

Olvastam azt, amikor bruttó 100eFt bérrel példáloznak, továbbá hány munkanap és fizetett ünnep van egy hónapban. Írják a szabadságot is.

Kiszámoltam minden hónapra béremet, tényleg ingadozik, hol jobb, hol rosszabb....

De ha szabadságot veszek ki pl. februárban, júniusban stb... akkor is annyi lesz a bérem, amennyit számoltam.

Hogy is van ez? Mert van aki szerint akkor még kevesebb, de nem értem, hogy hogyan....



2013. febr. 15. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahol van kollektív szerződés (nagyobb cégek általában), ott csinálhatják havibér elszámolással, olyankor pontosan ugyanannyi jön ki mindig, mint az eredeti fizetésed. Ahol ilyen nincs, ott a kiszámolt óradíjat kell alapul venni akkor is, ha fix fizetésed van, és ott már vannak ingadozások. Egyébként túl van kissé lihegve az egész, mert én például januárban voltam 5 nap szabin, és emiatt több fizut kaptam, de a különbség nettóban összesen egy ezres ha volt, pedig bőven 100ezer forint fölött van a bruttóm. Szóval olyan lényeges levonások/ráfizetések nincsenek.
2013. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A fizetésem szintén több, mint bruttó 100eFt. Végig számoltam az egész évet. És lényeges különbségek, jó és rossz irányba azért adódnak. Lesz olyan hónap, hogy 8000Ft-tal több lesz a nettó bérem, olyanis lesz, hogy 12eFt-tal kevesebb.

Viszont a szabadságnak elvileg semmi köze nincs a havi bruttó béred nagyságához, VAGYIS

Az új szabályok szerint- értelmezésem alapján- a munkanapok száma alapján lesz a bruttó bér megállapítva. Tehát februárban van 20 munkanap, abból 5 nap szabadságon vagy. A szabadság "látszólag" munkanap, mert elvégre munkanapon mész szabadságra. Igaz, a szabadságra jutó napi kereset változik hónapról hónapra, hol több, kevesebb, de ha szabadságra mész az a bruttó béredet nem fogja befolyásolni, csakis a munkanapok száma.

2013. febr. 15. 10:21
 3/5 A kérdező kommentje:
5 nap szabadságot csak példaként hoztam fel.
2013. febr. 15. 10:22
 4/5 anonim ***** válasza:
a távolléti díjat 174 órára nézik. februárban csak 160 órád van. ha veszel ki szabit, akkor fog ez számítani,pl 5 napnál. ilyenkor a megmaradt 15 napra kapsz csak bért, emiatt lesz kevesebb.
2013. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

és a szabira miért nem? Tehát a szabadságot nem fizetik ki?

Ez nem létezhet.

2013. febr. 15. 10:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!