Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megérné külföldre...

Szerintetek megérné külföldre mennem dolgozni és élni? Már vagy évek óta fontolgatom, könyvelő, informatikus, villamossági mérnöki végzettségek állnak a hátam mögött, németül "perfekt"-tül beszélek, szerintetek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 15. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mennék a helyedben!:)
2013. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha a nyelv jól megy és ráadásul szakmai múltad is van, akkor mindenképpen megéri.
2013. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennyiből itthon is jól kéne élned. Én nem mennék ki ha nem ajánlanának fixre gusztustalanul nagyobb fizetést mint itthon, pedig jól keresek. De család, barátok itt vannak.
2013. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

"Ennyiből itthon is jól kéne élned. Én nem mennék ki ha nem ajánlanának fixre gusztustalanul nagyobb fizetést mint itthon, pedig jól keresek. De család, barátok itt vannak."


Én otthon 240 nettót kerestem, mégis kijöttem. Egyrészt a több fizetésért, másrészt pedig azért, mert az otthoni közhangulat az agyamra ment. Az internet világában a családdal való kapcsolattartás bőven megoldható. Én senki miatt nem maradtam volna otthon, mert a biztosabb megélhetés, kiszámíthatóbb élet miatt megéri kijönni. Aki otthon küszködik, annak meg főleg. Én sem gondoltam volna, de tényleg jobban érzem magam és honvágyam sincsen, rendkívül jó csapatban dolgozom, szóval elmondható, hogy nekem bejött. Persze kolbászból itt sincs a kerítés, de azért errefelé tisztességes munkáért tisztességes bért fizetnek még a kevésbé képzett embereknek is, nem csak a magasabban képzetteknek.

2013. febr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemzetközi könyvelő vagy? Mert szerintem sokban eltér a két országban az adózás, persze biztos lehet kiegészítő képzéseket tenni

Informatikus az mindenhol informatikus, akár itthonról is dolgozhatsz nekik (van ismerősöm aki új-zélandiaknak csinál ezt-azt és közben itt van magyarországon)

Vill. Mérnök is egy jól fizetett állás, mindenképp próbàlj pályázni, van esélyed, sok sikert

2022. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!