Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 12 órás munkarendben dolgozom...

Zsolt 428 kérdése:

12 órás munkarendben dolgozom tehát ünnepnapon is dolgozni kell. Az ünnepnapokra nem kapok egy fillért sem mivel azon pótlékot az alapbérembe illesztik! Jogtalanul járnak el ugye?

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hahh, kedvesem. Ma már semmi sem jogtalan -.- Ha nem lenne pótlékod az sem lenne az.
2013. febr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
folyamatos műszakrendben nincs ünnepnap, így fizetett ünnep sem!
2013. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A folyamatos munkarendet hétfőtöl péntekig tehát a 8 órában dolgozók esetén említjük tudomásom szerint. Aki 12 órázik egy napot dolgozik két napot pihen és így tovább... 8 órás munkarendben nem jár bérpótlék nyílván de 12 órásban járnia kellene!
2013. febr. 17. 07:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Eddig járt a bérpótlék a 12 órás műszakrendre, tudtommal nappalra 20%-ot, éjszakára meg 40%-ot számoltak, de az új MT megnyirbálta a pótlékokat, legalábbis a délutánit biztosan. Bár a megszakítás nélküli munkarend esetében szerintem járna!

Ünnepnapokon viszont nem szabadna dolgoztatni, csak nagyon kivételes esetekben (mentők, tűzoltók, stb.). A multik sokszor törvényt szegnek.

2013. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érdemben nem lettem felvilágosítva...törvényi háttérre lettem volna kíváncsi!Mégpedig arra a jogzsabályra amelyik az ünnepnapokra járó pótlékokra vonatkozik.... lehet pontosabban kellett volna megfogalmaznom a kérdést!
2013. febr. 20. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!