Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felhívjam én a HR-est?

Felhívjam én a HR-est?

Figyelt kérdés
Múlt héten csörgött szerda este 7-kor a telefonom, éppen edzésen voltam, így nem vettem fel. Másnap reggel 8-kor hívtam vissza a számot, kiderült állásinterjúra hívtak aznap 10-re másik városba (amire nem tudtam elmenni így). A HR-es nagyon segítőkész volt, azt mondta nem gond, jövőhéten is lesz kiválasztás, akkor előbb értesít. Szerda van, nagy az esélye, hogy ezen a héten is csütörtök lesz a választási nap? Nagyon fontos nekem a munka, tartok attól, hogy elfelejtenek szólni, vagy valami gikszer csúszik be. Rákérdezhetek én telefonban, hogy mikor lesz az időpont, vagy ne sürgessem őket a kérdésemmel?
2013. febr. 20. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia. Nyugodtan rákérdezhetsz, mondhatod, hogy te voltál az, aki múlt héten "lemaradt" az interjúról... De sajnos nekem az már eleve gyanús, hogy "jövő héten is lesz kiválasztás"... ide sok sok ügynököt keresnek szerintem. Az is "gáz" szerintem, hogy este 7-kor telefonálnak.... (?!) Na mindegy, ha úgy érzed, nyugodtan hívhatod őket, nem ciki (Gyed-en lévő HR-es anyuka)
2013. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Szerintem rákérdezhetsz.

Kérj elnézést, hogy telefonálással zavarod, de mondd el, hogy nagyon szeretnéd az állást, így szeretnél rákérdezni, hogy a héten esetleg lesz-e olyan alkalom, amikor személyesen is be tudnál mutatkozni nekik...

2013. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel és kérdezd meg milyen munkára választják ki az embereket!
2013. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen munkáról van szó, de ha tömeges felvétel van a céghez, mondjuk betanított sori munkára, akkor valóban van olyan, hogy minden héten vannak interjú időpontok.

És az sem ritka, hogy este 7-kor tud a HR-es telefonálni. Én is az vagyok, és nem egyszer előfordult, hogy ilyenkor volt csak időm.

Ha nagyon sok jelentkező van az állásra, akkor jobban teszed, ha kicsit erőszakosabb vagy, mert könnyen kieshetsz a rostán. Amikor én hívogattam a jelölteket, legfeljebb kétszer próbáltam elérni valakit. Ha nem tudtam, akkor nem foglalkoztam vele tovább.

2013. febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ne haragudj meg, de szerintem akkor is tök gáz este 7-kor telefonálni az állásra pályázóknak. Ilyenkor vagy úton van valaki, a gyerekért az oviba, iskolába, vagy már otthon, és főz, vagy tornán van, vagy valami... Én sose hívtam 17 után senkit. De ez mindenkinek a saját ügye, hogy ki hogy csinálja.
2013. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom milyen munka, konkrét pozíció, nem ügynöki dolog. Igaziból fiatalok vannak a cégnél. Felhívtam este a HR-est, nem vette fel. Se ma reggel 8-kor.


Múlt héten azt mondta, a héten jönnek megint, és semmi baj, mondjam meg ha nem jó a múlt heti időpont (Pestről a központból jönnek le vidéki városba), de már csütörtök van. Most akkor megint este akar szólni, hogy pénteken interjú, halló? Gondolom ezzel mobilitást is tesztelnek, csak sajnos nem születtem kocsival, jogsival, busszal megyek másik városból (1 óra), ami még nem is gond, csak ne este 7-kor tudnám meg. Gondolom akinek magánélete van, és nem tudja felvenni a telefont, az már így ki is esik. Sajnálom, és valahogy érzem, hogy ez így már nem lesz meg, persze részben az én hibám is.

2013. febr. 21. 09:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Este 7 órakor komolyabb helyen nem szokás állásügyben telefonálgatni. Jobban jártál így.
2013. febr. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!