Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerészként, orvosként...

Gyógyszerészként, orvosként Ausztriában vagy Németországban? A kettő közül melyik?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok. Még hezitálok az orvostud. és gyógyszertud. közt. Gyógyszerészet jobban vonz azt hiszem, viszont megadatik a lehetőség, hogy orvosira menjek(kapnék keresztapától anyagitámogatást, ő tol eléfele, hogy valaki a családban már vigye valamire). A másik felén, meg orvosira 5x annyian jelentkeznek (itt, a Mogye-n), mint gyógyszerésztud.ra. A képzési időtartam is jóval hosszabb. Élnék is a támogatássa, viszont azt hiszem még nem gondoltam át egészen.

Az akarattal, motivációval nincs baj. Nem a pénzért végezném el (bármelyiket a kettő közül), de ahogyan néztem Németországban pl. egy rez.orvos annyit keres, mint egy gyógyszerész. Ausztriában is hasonló a helyzet? Nem találok konkrét információkat. Országszimpátia szempontjából személyemnek Ausztria előnyt élvez. Tanulás utánra gondoltam a külföldi munkalehetőségekre természetesen.


2013. febr. 22. 22:03
 1/3 A kérdező kommentje:

Az olvasattakból úgy gondolom, hogy Ausztria biztonságosabb és stabilabb gazdaságilag is, ugyanakkor mivel Németország liberálisabb ennél fogva már csak romlik a helyzete. Olyan sorsra jut, mint Nagy Britannia?

Hozzáfűzném, hogy esetleg szóba jöhetne más angol vagy német nyelvű társadalom által lakott ország. Nagy Britanniát kizárnám. Talán Kanada jönne szóba, Vancouver, de ha lehet egyenlőre közelebb maradnék.

Azt, hogy miért szeretnék külföldre menni, csak azzal magyaráznám röviden, hogy Erdélyben élek. Erdéllyel minden rendben lenne, ha nem lenne román államtulajdonban. Egészségügy színvonala közel 0.

2013. febr. 22. 22:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerőseim tapasztalata szerint Ausztriában kevesebbet keresnél, mint No-ban. Viszont Ausztriában lazább lenne a munkatempó, több magánéleted lenne a munka mellett. Nekem az Ausztria jön be. sokkal jobban! (No-ban élek. még)


nézz körül álláskereső portálokon, h orvos/gyógyszerész állásokra mennyit ajánlanak az osztrákoknál (ők megadják), és mi az átlag a németeknél. [link]


de még nagyon ne agyald túl. lehet, h mire elvégzed, máshogy fogod gondolni az egészet :)

2013. febr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Nézelődtem már, és igen, No.ban többet keresnek.. Majd meglátjuk..
2013. febr. 26. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!