Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megváltozott munkaképasségűekn...

Megváltozott munkaképasségűeknek miért csak minimálbéres munkát kínálnak?

Figyelt kérdés
Nyilván köztük is vannak diplomások, akik többet kereshetnének.
2013. febr. 28. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Vagy elfogadja az illető, amit kínálnak, vagy keres magának mást.
2013. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Teljes munkaképességűeknek is bizonyos munkakörökben csak minimálbért kínálnak.Ma ez a bérszínvonal.
2013. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ, mihez ért az a megváltozott munkaképességű. Gyanítom, hogy nem villamosmérnök, hanem valami idétlen büfé szak. Akkor nem kell csodálkozni.
2013. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert így van lehetőségük adókedvezményekkel együtt a lehető legkevesebbet fizetni valakinek a munkájáért.
2013. febr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A főnököm kerekesszékes, deréktól lefelé béna és kiváló kutató. Nem csak minimálbéres munkákat lehet elfogadni. Ha van megfelelő szakmai végzettsége és fizikálisan is el tudja látni, akkor keressen magának munkát.
2013. febr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem is minimálbérre, de egy bizonyos összegre korlátozva van a fizetés, ami adható nekik, és ez nagy szemétség. A mi cégünk is akart foglalkoztatni megváltozott munkaképességűeket, és ugyanazt a bért akartuk nekik adni, mint egészséges dolgozóinknak, mert egyenlő munkáért egyenlő bér jár, és ezt nem tehettük, mert csak valami feleakkora összeg volt engedélyezett. Hát elég bosszantó volt, hogy korrektek akartunk lenni, és épp a törvény nem engedi a korrektséget!!!
2013. febr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6-os: Marhaság. Ez max. egy kifogás lehetett a főnök részéről. Nincs hátrányos megkülönböztető törvény. Sőt, adókedvezmény jár utánuk pont.
2013. febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os, és ezt mégis hogy? Amennyiben a munkáját maradéktalanul el tudja végezni, miért kellene másként kezelni az illetőt? Vagy kinek kellene ezt bejelenteni?
2013. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A törvény szerint megváltozott munkaképességűeknek járó ellátás mellett maximum a minimálbér 150%-át lehet megkeresni. Ennél többet is kereshet az illető, de így elveszti a jogosultságát az ellátásra.

Szerintem ez így korrekt. A problémám nem is ezzel van.


Én tanár vagyok, de többek közt idegi alapon leszázalékoltak. Tegnap voltam állásinterjún egy csili-vili, ultramodern pesti irodaházban, ahol !49ezer Forint bruttó bért kínáltak adatbázisszerkesztői munkára napi 4 órában.

Csak pislogtam és kerestem a kandikamerát.

Feltételezem, hogy az itt dolgozó egészségesek NEM minimálbért kapnak.

2013. márc. 1. 08:53
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyet nem kell elfogadni. Ez egy tetű ajánlat volt, függetlenül attól, hogy megváltozott munkaképességű vagy-e vagy sem.
2013. márc. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!