Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azoktól kérdezem, akik nemrég,...

Azoktól kérdezem, akik nemrég, vagy akár régebben elvesztették a munkahelyüket!?

Figyelt kérdés

Találtatok azóta állást?

És ha nem találtatok, mennyi ideje kerestek és mit tesztek annak érdekében, hogy legyen végre? Azt is leírhatnátok, hogy mit dolgoztok és dolgoztatok?


2009. szept. 12. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A párom áprilistól volt 45 nap passzív táppénzen, onnantól munkanélkülin. Szerencsére, jó szakmája van, július 1-vel kezdett az új helyen. Szóval nem sokat...

Nem fizetnek annyit, mint a réginél, ott üzemvezető volt, most beszerzőként dolgozik. De legalább van munkája és munkabére. :) Amúgy gépészmérnök a drága.

2009. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Jó, hogy neki sikerült:)

Majd csak nekünk is sikerül:S

Köszönöm a választ:)

2009. szept. 12. 13:23
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Férfi vagyok, és január óta vagyok munkanélküli egy kisvárosban.

Előtte, több éve szervizes, és oktató voltam egy multinacionális cégnél.

Mit teszek?

Kérdezősködöm folyamatosan az ismeretségi körömben. Felkerestem a korábbi volt munkahelyeimet, bejárok a munkaügyi központban, állás, és képzési lehetőségek után kutatva.

Felkerestem, és beadtam az önéletrajzomat, a lakóhelyem 50 km-es körzetén belül, cégeknek, üzleteknek. Érdeklődtem a MÁV-nál, és a magán vasutaknál

Folyamatosan nézem az Interneten az állás lehetőségeket, az ÁFSZ állás oldalát.


Sajnos rossz ezen a környéken kevés a lehetőség. Budapesten egyedül albérletezni nem tudok, mert nem érné meg, annyi fizetést nem kapnék ott sem.


A jövő héten egy gyártó céghez fogok menni interjúra, ahol négy műszakban kel fizikai munkát végezni. Részleteket még nem tudok, de félek hogy minimál bér.

(Általános gépjármű szerelői, eladói végzetségem van, és egy mozd vez jogsim)


Elég részletes voltam? (Soha nem voltam ennyire sz@r élet helyzetben)

2009. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy sz.ar:S De legalább már behívtak intrjúra, bár az még semmit nem jelent. Engem még csak vissza sem hívtak egy helyről sem:( Barátomat sem:(

Köszönöm a választ!

2009. szept. 12. 14:02
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Sztem aki akar,az talál helyet magának akárhol!!

Bárminek el lehet helyezkedni,ha nincs máááás!!!

2009. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyszer bátyám egyik barátnője is ezt mondta, aztán elveszítette az állását. Azóta sem talál másikat!
2009. szept. 12. 15:21
 7/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az a helyzet, hogy nagyon-nagyon sok munkanélküli nem is akar dolgozni. És ezt nem csak úgy írom... Két hete indítottam a falunkban egy szolgáltatást, hogy ingyenesen segítek a munkavállalásban (önéletrajz, interjúra felkészítés, álláskeresési technikák stb), és képzeld el, hogy senki, de senki nem jelentkezett, hogy érdekelné.

Nem értem, hogy aki munkanélküli, miért nem használja ki a lehetőséget, ha dolgozni akar? :S

2009. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

13:25ös vagyok.

Senki nem jelenkezet?

Miért? Nálatok annyira jó segélyt adnak, hogy mindenki abból él. Vagy nem bíznak benned?

2009. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az tényleg furcsa, hogy senki nem jelentkezett:S
2009. szept. 13. 10:37
 10/13 anonim válasza:

Aug. 31. óta vagyok munkanélküli, bankban dolgoztam, folyamatosan keresek, megyek interjúkra, de csak ügynökök hívnak vissza. Pénteken bejelentkeztem munkanélkülire. Már elegem van ebből az országból, én akarok dolgozni, mégsem tudok, pedig csak olyan állásokra jelentkezem, ahova fel kellene h vegyenek.

Így nem csodálom h mindenki külföldre megy, tudjátok, "Magyarország, amit a szívedbe rejtesz..."

2009. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!