Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerinted mindennek elegendően...

Szerinted mindennek elegendően utánnanéztem az Angliába költözéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Heteken belül készülök Angliába költözni. Számomra nem feltétel a nagy nyüzsgés és a határtalan szórakozási lehetőségek így nem Londonba készülök, hanem Readingbe. Többek között azért is, mert felmérések alapján a második helyen áll munka szempontjából, majdnem ott a legkisebb a munkanélküliség. Valamint Londonban a szállás jóval költségesebb akárcsak az utazás. Megérkezett az O2-es sim kártyám is. Megvan a hely, szállásokat is nézegettem, a pénzt is összeszedtem hozzá(1500Ł), a nyelvet folyékonyan beszélem(nyilván fognak akcentusból fakadó meglepetések érni). Szóval jól látom, hogy annyi a teendő, hogy jelentkezni NI interjúra telefonon keresztül, kimenni, kérni emergency tax numbert amíg megérkezik, hogy tudjak dolgozni, nyitni egy bankszámlát, szállást bérelni és indulhat az álláskeresés? Megfelel kezdésnek raktáros munka is, hiszen oda fiatal, strapabíró, jó fizikumú személyeket keresnek elsősorban akik megértik mi a feladat. Aztán amikor belerázódtam kissé az angol létbe, továbbá az akcentushoz is asszimilálódtam akkor keresek valami más munkát ahol van továbblépési lehetőség. Szerinted jól látom a dolgokat? Vagy van amit rosszul látok/esetleg kihagytam? Ha időd engedi írj! Köszi

2013. márc. 4. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi, jól csinálod. Illetve először szerezz szállást és utána bankot, mert megeshet hogy nem állnak lakcím nélkül szóba veled :)
2013. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A nem-london is tök jó ötlet, remélem ismersz hirdetési oldalakat. Szerintem érdemes az állásokat is előre nézni, ha angol számod is van már akkor akár jelentkezgethetsz is próbaképpen. Mondjuk ha felhívnak, örülj ha egy negyedét megérted.
2013. márc. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm a tippet. Érdekes ez az ördögi kör egyébként, hogy nem adnak bankszámlát szállás nélkül, szállást nem szivesen adnak munka nélkül, munkát nem vállalhatsz bankszámla nélkül... De hallottam már olyat is, hogy van amelyik bank UK referenciát kér és a srác kisétált a bankból, megkért 1 tök idegent az utcán és azért mert az az XY azt mondta, hogy ismeri máris nyithatott számlát. De némelyik bank semmit nem kér szerencsére. Második válaszolónak: Azért nem szeretnék itthonról jelentkezni, mert ha azt mondják, hogy holnap interjú és azt mondom, hogy bocs én 2000km-el arrébb vagyok akkor értelemszerűen keresnek mást. Ezzel pedig lehet pont olyan állástól esek el amit el tudnék vállalni könnyedén ha kint vagyok. Köszönöm a válaszaitokat!
2013. márc. 4. 17:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Közben realizálódott bennem, hogy egy és ugyanaz az első és második válaszoló:D így vedd úgy, hogy csak Neked szól!
2013. márc. 4. 17:59
 5/5 anonim válasza:

a megérkezéstől számított 24 óra múlva kérhetsz időpontot az interjúra. ha lesz szállásod, akkor kell hogy kapj valami szerződést arról, és azt gondolom el is fogadják a bankban, NI interjún.

Nekünk (Londonban) munka nélkül is adtak bankszámlát

2013. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!