Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez baj lehet? Gondot jelenthet...

Ez baj lehet? Gondot jelenthet munkakeresésnél?

Figyelt kérdés

Valaki pl. 2008-ban érettségizett, majd járt egyetemre, de ott hagyta. Aztán munkát keres, de ugye az önéletrajzban a 2008-as dátum fel van tüntetve, mint érettségi megszerzése, de mivel az egyetemet nem végezte el, azt felesleges is leírni. Így utána nincs semmi adat, viszont már 2013 van. Nem nézhetnek furán az emberre az önéletrajza alapján, hogy 2008-ban érettségizett, majd utána semmi? Mert a többi évben ugye járt egyetemre/főiskolára, de azt nem tudhatják mások, mikor meglátják valaki önéletrajzát és azt hihetik, hogy 2008 óta nem csinált semmit.

Szerintetek ez lehet gond, mikor valaki küldözgeti az önéletrajzát?


2013. márc. 4. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Írd bele a megkezdett egyetemet is, és találj ki valami jól hangzó sztorit arról hogy miért nem fejezted be. Vagy arról, hogy miért nem fejezted MÉG be.
2013. márc. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, de ha az illető úgy hagyta ott, hogy végleg, mert utálta és biztos, hogy nem fog visszamenni, akkor mi legyen?:D Akkor csak nem írhatjuk bele, hogy még nem fejezte be, mert ez később sem várható. Mit csináljunk?:D
2013. márc. 4. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Járt egyetemre, hát beleírod. Nem kötelez ez semmire. A CV-ben megmutatod, hogy hol jártál, mit csináltál, mit tanultál, erre való.
2013. márc. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódjatok már mindig ezen! Engem 18 évesen vettek fel egyetemre, 9 évet ellébecoltam ott, 27 évesen diplomáztam le, utána 35 éves koromig csak szabadúszóként dolgozgattam, soha életemben nem voltam alkalmazott, és mégis egy cég keresett meg három évvel ezelőtt, hogy dolgoznék-e náluk. Ha jól értesz valamihez, amire az adott cégnél szükség van, a kutyát nem érdekli, mivel töltötted addig az időt. Jut eszembe, tőlem még önéletrajzot sem kértek.
2013. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írja be az egyetemi tanulmányokat. Nem baj, ha nem fejezte be, de legalább nem lesz ott lyuk.
2013. márc. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!