Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet jól szerepelni...

Hogyan lehet jól szerepelni egy állásinterjún? Mire mi a jó válasz?

Figyelt kérdés

Holnap lesz életem első állásinterjúja és nem tudom milyen kérdések lehetnek és nem tudom miket kellene rá mondani. Pl. ha megkérik,hogy mondjak magamról valamit. De ilyenkor mit?

Kérlek segítsetek!



2013. márc. 4. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Mindig csak az igazat. "Szeretnék jó sok pénzt keresni a lehető legkevesebb munkával."
2013. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább arra figyelj hogy jó benyomást keltsél, légy őszinte, magabiztos, ne fagyjál le ha kérdeznek valamit, legyél agyon rendes, mosolygós is lehetsz, ha arról van szó. Lehetőleg lelkesen állj a dolgokhoz.

Általában azt fogják kérdezni hogy hol tanultál, mi a végzettséged, vagy ha egy ideje már álláskereső vagy akkor azzal kapcsolatban fognak kérdezni hogy eddig hogyan boldogultál, ezeket nagy vonalakba mondd el hogy mikor mi hogyan volt, nem kell túl rizsázni a lényeget mondd el mindig.

Ha esetleg azt mondják hogy mesélj magadról, akkor mondd el hogy kivagy hol laksz, miket csinálsz szabadidődben, meg hogy mik a terveid a jövőre nézve, akkor mondd azt hogy ezt az állást szeretnéd megkapni, mert stb... stb... Lehetőleg őszintén válaszolj, és minél határozottabban, mert itt ezt a részét fogják figyelni amire én már a második interjúmon rájöttem, és ezt senki nem mondja hogy erre kell figyelni, ami a legnagyobb baj, de volt amikor a jelenlegi munkáltatóm elszólta magát, mert jóba vagyok vele. Na itt nem voltam interjún,l mert ide helyeztek ki dolgozni, tehát ők felvettek ide, mondták hogy ezt csináljam, persze x időre voltam csak felvéve, de utána meghosszabbították a munkaviszonyom. És mondta hogy ő meg sokan mások a határozottságot meg a hozzáállást figyelik és hogy milyen a szándéka a munkával kapcsolatban az illetőnek. persze azzal tisztában vannak hogy kicsit tart tőle ha olyan munkakörről van szó amire be kell tanítsák, ezzel tisztában vannak, nagyon nem csinálnak belőle ügyet, de ha elvállalod akkor szinte elején kinyalják a hátsód amikor tanítanak téged. Lényeg hogy légy határozott meg állj is úgy hozzá hahogyan csak teheted és akkor nem lehet baj.

2013. márc. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mond meg nekik, hogy munkamániás vagy
2013. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
gondold át, ha te lennél a munkáltató, milyen embert vennél fel
2013. márc. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha ilyen kérdéseket tennének fel egy interjún, fognám magamat és ott hagynám őket a francba. Ez az egész interjúzás is kezd átmenni, pszichológia felé, abból meg nem kérek, hogy egy 20 éves kis pitsa nő akarjon engem kielemezni.
2013. márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na megvolt az interjú?



Ha azt mondják hogy van még jelentkező akiket meg kell hallgatniuk....nos akkor nem vesznek majd fel.

2013. márc. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

megvolt. és sikerült. nem volt semmi extra kérdés.:)

köszönöm a válaszokat

2013. márc. 5. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!