Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BME-s állásbörzén az átlag...

BME-s állásbörzén az átlag pályakezdő eláshatja magát ugye?

Figyelt kérdés

Mert ugye holnap lesz és én már voltam a multkorin is, konkrétan nem is mertem odamenni standokhoz, mert akkor még nyelvvizsgám hiányzott, de már jo lett volna, ha el tudok állni dolgozni. Nekem ugy tünt, hogy a BME állásbörze arról szól, hogy a multik jönnek gyüjtik a gyakornokokat, hogy kitanitsák maguknak a munkaeröt. A nóném átlag pályakezdőre nem nagyon kiváncsiak. Mert én ilyen vagyok. Nulla ismerettség, átlag eredmények (értsd.: 4-es gépész BSc diploma, értem az angolt, de beszélni nem tudok rendesen, sőt irni is csak lassan). A képzés ideje alatt nem dolgoztam iskola mellett, nem haverkodtam be szakmai körökbe, jártam helyette pszicholóhushoz meg küszködtem depresszióval. Amikor totálra megeröltettem magam akkor volt ilyen 3.8-as átlagom max, más meg mindennap bulizással is jobban teljesit az egyetemen. Nincsenek kapcsolataim sem, ugyhogy munkaeröpiacot eléggé a polc alá vagyok seperve.


Jönnek ezzel, hogy hiány van mérnökböl, hát nincs végzettekböl hiáyn amugy, csak az ipar számára megfelelően okos emberekböl van hiány (aka. stéberekböl és aranyifjakból)


2013. márc. 5. 23:18
 1/7 Dionsyia válasza:
50%
Igen. El. Ahogy az átlag közgazdász is.
2013. márc. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdő ritkán kell, de menj el, nem veszíthetsz semmit...
2013. márc. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kellett volna már suli közben is dolgozni,ismerkedni,kapcsolatot építeni.

Menj el simán.Tanuld a nyelvet idegből nekem van skype-os angol tanárom 1800 Ft 90perc.Angol már ALAP,másik anyanyelvnek kell lennie.Kell még egy nyelv pluszban bizony.

2013. márc. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt hiszik, hogy a mérnököknek tejfel az életük, hát nagyon nem. Diploma után kell csak igazán teperni. Apum gyári munkás és ő mondta, hogy villamosmérnökök és gépészmérnökök is dolgoznak ott, mert nem találnak pályakezdőként munkát. Pályakezdőként, kapcsolatok és referencia nélkül nagyon nehéz munkát találni, és persze megfelelő nyelvtudás minimum. Sokan mérnökként egy irodában lyukadnak ki (pl. titkárként vagy egyszerű irodai munkásként). Pont, ezért nem jó a közoktatásunk. Rengeteg elmélet mellett abszolút, de nincs semmi gyakorlatias tantárgy. Ami megtanítana önállósodni, talpraesettebbek lennénk tőle, hogy 5-6 év felsőoktatás után ne, azt várjuk, hogy diplomával rögtön munkát szerezzünk és utána jön Hawaii. Ill. érettségire kialakulna bennünk legalább annyi önismeret, hogy feltudjuk mérni saját tudásunkat, készségeinket. Mert az érettségi igazából nem mér semmit, csak azt, hogy jó diák voltál-e és be-e magoltad a 100 oldalas történelem anyagot.
2013. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
És ahogy előttem író is mondta vagy magántanár vagy semmi. A magyar nyelvoktatásra nem lehet alapozni semmit.
2013. márc. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mk-i diploma mellé 2 nyelv ffkú tudása kell!
2013. márc. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Fasság a köbön! :D

Nyilván célszerű és előnyös, ha van valami munkatapasztalatod, de az emberileg árulja el rólad, hogy nem egy anyuci-apuci fizette partifész vagy, aki ímmel-ámmal szabadidejében megcsinált egy végzettséget is. Nem írtad, hogy milyen szakon végeztél, de aki végzett ezzel a kínkamrával, annak all respect!

A multik jobban szeretik a kevésbé tapasztaltakat, mert az még "friss hús", könnyebb idomítani arra, ami nekik kell.

Amit bme tényleg nem tanít meg, az az, hogy hogyan add el magad. Illetve van ugye a karrieriroda, ők elég sokat tudnak segíteni, de 100-ból ha 5 hallott már róluk, akkor lehet h sokat mondtam. Egy interjún mérnökként csekély tapasztalatom alapján semmi más nem számít, mint hogy hogyan tudod eladni magad. Magabiztosság, határozottság, őszinteség. Ez utóbbi azért, mert (idézek) "a cégnek nem célja, hogy olyat alkalmazzon, aki nem alkalmas, neked meg nem célod olyan helyen dolgozni, ahol rossz neked". Nyelv meg sajnosvagyszerencsére kötelező. Pozíciótól függően angol általában kötelező, esetleg a német, de határozottan előnyös, ha van egy másodlagos, ami ritkább. Mondjuk orosz, olasz, ukrán, szlovén, francia, stb. Ez nem "kell", de ha olyan pozícióba jelentkezel, akkor mindenképpen pluszpont a HR-es szemszögéből :)

2016. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!