Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaügyi központ kötelezhet...

A munkaügyi központ kötelezhet egy munka elvállalására?!

Figyelt kérdés
A minap kaptam egy levelet a munkaügyiből.Hogy a jövőhét folyamén egy ...gyárban meg kell kezdenem a munkát az adott dátum szerint. MErt ha nem akkor a regisztrációmat törlik a rendszerből. Nem értem ezt mivel semmilyen pénzt sem kapok és nem is kaptam, diplomai végzettséggel rendelkezem ezért számomra sértő hogy egy ilyen gyárba elküldenek 55 ezer fizetésért, köteleznek a munka elvállalására. mit lehet ilyenkor tenni?!?! És miért nem vagyok semmilyen pénzbeli támogatásra jogosult?! Számomra azt a választ adták erre nem vagyok kisebbség... :) Most ez komoly??!?!?! 11 hónap munkaviszonyom van :)

2013. márc. 9. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Azért nem vagy semmire sem jogosult, mert 365 nap munkaviszony után jár kemény 3 hónapig munkakeresési járulék.


Ha meg találnak neked munkát és azt te nem fogadod el akkor kivesznek a rendszerből, mint nem együttműködő munkakeresőt. Jelezned kellett volna regisztrációkor, hogy csak végzettségednek megfelelő munkakört keresel. Így már bukó.

2013. márc. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Vállald el!

Lehet, hogy valóban "rangon aluli" a meló, lehet, hogy valóban a munkavégzés feltételei, stb. stb. nem a te szintedhez való, de a józan ész és a pénztárca azt diktálja, hogy vállald el.


Példabeszéd: helyi nyugdíjintézetnél dolgozott hosszú éveken keresztül egy ismerősöm, a nyugdíjazással kapcsolatos ügyeket intézte. Bele-esett a létszám-leépítésbe, pedig gyermekét egyedül nevelő szülő volt.

Munkanélküli alatt elvégezte a vagyonőri tanfolyamot, majd az egyik helyi (viszonylag nagyobb) céghez ment vagyonőrként dolgozni. Ott pár héttel később egy szalag-gépes dolgozó "ismerte fel", és szólt az irodán a főnököknek, hogyan tűrik, hogy egy ekkora tudású valaki a portán biztonsági őrként dolgozzon.

Két nap múlva saját irodája volt, az eredetileg tanult szakmájában dolgozott, dolgozik azóta is.


Sosem tudni, mint hoz a jövő. Fogadd el azt, ami éppen adott, lehet, hogy ez lesz egy "ugródeszka" neked is.

2013. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Azért is vagyok most dilemmában mert egy hónap múlva én megyek ki külföldre dolgozni, elválom egy hónapot kibírok, legalább a tb nem kell fizetnem :)))))
2013. márc. 9. 09:44
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Egyben van a 11 hónap munkaviszony? Mert 200 nap után (ebben benne van a hétvége is) jár 30 nap álláskeresési támogatás, és utána minden plusz napért jár valamennyi. Apám nemrég kapta meg. Neki is először azt mondták, nem jár, DE JÁR!! Csak nem mindenki tájékozott, és visszaélnek vele... Szóval én visszamennék!

A másik kérdésre már válaszoltak. :)

2013. márc. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azért nem vagy semmire sem jogosult, mert 365 nap munkaviszony után jár kemény 3 hónapig munkakeresési járulék"


Sajnos nem mert csak 1 hónapig jár ilyenkor. (365 nap)


A levélben csak annyit írhattak, hogy jelentkezned kell a munkára, de az nem is biztos, hogy felvesznek. Ezt lehet "alakitgatni", ha nem tetszik akkor különböző indokokat sorolsz fel.

Ha meg így sem sikerül és törölnek a rendszerből, akkor 2-3 hónap múlva visszaregisztrálhatsz nyugodtan.

2013. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%

A kérdező kommentje:


Azért is vagyok most dilemmában mert egy hónap múlva én megyek ki külföldre dolgozni, elválom egy hónapot kibírok, legalább a tb nem kell fizetnem :)))))


Akkor mit sírsz??


Ha elhúzol a pics@ba, nem értem mit dilemmázol. Csak azt tartsd észbe, ha valamikor visszakullogsz majd az országba munka nélkül, a munkaügyi központ lazán beint és elzavar :))))))

2013. márc. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Más téma! Mi a faszt keres Bajnai Gordon fényképe a válaszok között?
2013. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!