Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hagyott már ki évet így...

Hagyott már ki évet így valaki? Rossz ez az ötlet?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, olyan 3,7 körüli átlagom lehet, de ez nem is lényeg annyira a kérdés szempontjából. Leadtam a jelentkezésemet kereskedelem és marketing szakra, de igazából fogalmam sincs mit akarok, s ami talán a legnagyobb baj, hogy abszolut nem vagyok motivált tanulás terén, ez okozta azt is, hogy kb. egész középiskolában nem tanultam. Semmi kedvem tanulni, viszont el sem akarok tűnni a süllyesztőben:) Természetesen tovább fogok tanulni, viszont a motivációm növelése érdekében arra jutottam, hogy tartanom kellene egy év szünetet, közben elmenni valahova dolgozni, hogy lássam azt, megéri tanulni..

Minden véleményre/történetre kíváncsi vagyok!


2013. márc. 11. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam érettségi után!

Elindultam a fővárosba munkát keresni, felköltöztem és az első munkát amit találtam, el is vállaltam. Hamar rá kellett jönnöm, hogy a munkáltatók előszeretettel kihasználják, hogy nincs tapasztalatom és átvernek ahol tudnak... Nem jelentettek be, nem fizettek ki rendesen, egész héten reggeltől-estig dolgoztam pedig (Westend- ruha bolti eladó).

Amit összekapartam nagy nehezen, ételre és szórakozásra költöttem (fiatal voltam!!). 1 év után azt vettem észre, hogy hiába dolgozok, előrébb semmit sem jutottam és a motivációm is megcsappant ahogy egyre fáradtam, kimerültebb voltam.

Volt nap, amikor munkába már sírtam, hogy bárcsak visszamehetnék tanulni!

Eltelt azóta sok év, 26 vagyok és most csinálom az első szakmám. Nem vagyok rá büszke, küzdelmes évek vannak már így is mögöttem.

Gondold át, ha kilépsz a munkaerő piacra, nehéz lesz újra beülni majd az iskolapadba, mert akkor már munka mellett kell majd tenned!

2013. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tanulással az a legnagyobb probléma, hogy elvárás az van bőven, de azt, hogy hogy kell TANULNI, nem tanították meg az iskolában.


Néhány hete-hónapja találtam egy videósorozatot a YouTube-on, ami segíthet visszarázódni. Agykonrollos módszer, szerintem nagyon izgalmas :)


http://www.youtube.com/watch?v=K4y6SWF6SPw

http://www.youtube.com/watch?v=gzBFuLpugn0&feature=player_em..

http://www.youtube.com/watch?v=m29tpar3_VQ&feature=player_em..


És van itt még egy videó, ez a matematika szépségeiről szól. Erre valahogy sosincs idő a suliban...


http://www.youtube.com/watch?v=P0tLbl5LrJ8&feature=player_em..


Hosszú távon sokkal könnyebben tudsz majd érvényesülni, ha most beleveted magad a tanulásba. Válassz szakmát aszerint, hogy mi az, amit TÉNYLEG szívesen csinálnál. Nagy szerencse, ha az ember úgy töltheti el a munkaidejét, hogy még jól is érzi magát közben.


Kitartás! :)

2013. márc. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja igen, még valami. Iskola mellett keress szakirányú gyakornoki állásokat, akár részmunkaidőben is, így amikor kilépsz a munkaerőpiacra, már annyi gyakorlattal előnyben leszel a többiekhez képest. (Be kell látnunk, hogy a munkaerőpiacon egymással versenyzünk.)


Mostanában elég nehéz szakképzettség nélkül elhelyezkedni, elég ha végigolvasod az itteni Karrier/fizetés kérdéseket. Nem biztos, hogy 1 éven belül találnál munkát. Statisztikai adatok szerint most az aktív álláskeresés átlagosan 60 hétig tart.

2013. márc. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel az egyetlen probléma az, hogy sokan egy év alatt sem találnak állást. Természetesen van, aki kihagy egy évet, pl. passziváltatja magát, s ennek több oka is lehet:

-nem biztos abban, hogy ahova felvették, azt el akarja végezni,

-költségtérítésesre vették fel és nincs rá pénze,

-időközben megtetszett neki egy okj-s képzés,

-terhes/babázik.


Szóval nem te leszel az egyetlen egy ilyen kihagyással, de nem biztos, hogy jól fog elsülni a dolog. Persze van, akinek ez kell, hogy szembesüljön a lehetőségekkel, aztán összeteszi a két kezét azért, hogy még tanulhat.

2013. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!