Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha külföldi nevem van de itt...

Ha külföldi nevem van de itt éltem, tanultam, írjam oda az önéletrajzomba milyen származású vagyok?

Figyelt kérdés
Ma olvastam erről egy cikkben. Az iskoláim, eddigi munkahelyeim magyarok és anyanyelvként, állampolgárságként is odaírtam. A nevemből szerintem nem mindenkinek derül ki honnan származom, nem tudom, emiatt hátránnyal indulhatok-e, mert esetleg "külföldieket/bizonyos helyekről származó külföldieket" nem akarnak felvenni. Bár ebben az esetben már az email megnyitásakor törölnek.

2013. márc. 12. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem írnám be. A személyes adataidból derüljön ki, h magyar az állampolgárságod, a beszélt nyelveknél, hogy anyanyelved magyar, es kész. További magyarázatra nincs szükség. Bár nekem ugy tűnik nem magyar egyik szülőd sem, de ez nem baj, e miatt ne magyarazzkodj!
2013. márc. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell túlragozni, ha ott az állampolgárságod és a beszélt nyelveknél feltünteted mint anyanyelv, az bőven elég.
2014. jan. 3. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Azért ird oda szerintem, mert igy aki emiatt nem akar fölvenni, rögtön törölni tudja a cv-det és ezért megspórolsz egy csomó időt.


Ne ird oda tolakodóan (ne igy kezdd: "ÉN EGY SZIR VAGYOK!"), de rögtön az elején világosan derüljön ki. Ird valahogy igy:


Nev: Abu bin Nidal

Szul.: 1984.3.4., Muktada (Sziria)


Egyébként eléggé számit, honnan jöttél. Tőlünk északabbra vagy nyugatabbra lévő országok megitélése jellemzően kedvezőbb, DE a különbség általában nem jelentős. A legtöbb cégnél csak az számit, mennyire vagy jó.


Mivel Magyarországon alig vannak bevándorlók, ezért bevándorlóutálat nálunk (ellentétben például a németekkel) gyakorlatilag nincsen.


Mi magyarok alapvetően a cigányokat utáljuk. Ezért is jobb, különösen, ha nálunk barnább a bőröd, ha mindjárt az elején kizárod, hogy te cigány lennél.

2014. jan. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!