Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lehet megbízni az...

Mennyire lehet megbízni az internetes hirdetésekben, ahol külföldre közvetítenek munkavállalókat? Volt már így valaki kint?

Figyelt kérdés

2013. márc. 13. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Legtöbbje kamu.
2013. márc. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

voltam igy kint.

atmentem masik ceghez

most en szervezek ki oda dolgozokat :)

2013. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor a szerencsések közé tartozol. :)
2013. márc. 13. 22:12
 4/7 Kemikália ***** válasza:
Informatikai munkara talalt meg egy kozvetito, majd atvett egy nemet munkaero kozvetito. Ez egy eve volt, azota ugyanott, ugyanazt dolgozom. Ha nem volt jo tapasztalatod, nezz korul mashol is, vannak megbizhato es korrekt kozvetitok.
2013. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még sosem jártam ebben a cipőben, de amint végzek a sulival, szeretnék körülnézni a nagyvilágban. Azt hallottam, hogy akiket le lehet informálni, van adószámuk stb. azok a megbízhatóbb fajták.
2013. márc. 14. 09:39
 6/7 BazsiBácsi válasza:
100%

Mi külföldi lízingcéghez közvetítünk embereket, nem csinálok reklámot, csak néhány tanácsot szeretnék adni:


A legfontosabb: SOSE ADJ PÉNZT SENKINEK, HOGY KIKÖZVETÍTSEN!


Először kérdezd meg, hogy kivel szerződöl le, és ki adja a fizetést. Ha a válasz nem az, hogy "természetesen a leendő munkaadójával, és tőle is kapja a fizetést", akkor köszönj el szépen, és tedd le a telefont. Hogy miért:


Amennyiben leszerződsz a közvetítővel (tehát nem a munkaadóval közvetlenül), akkor biztos lehetsz, hogy azon felül, hogy a közvetítő megkapja a cégtől a kis jutalékát, még téged is lehúz minimum 50-100e forinttal plusszba.

Ha nem közvetlenül a munkaadótól kapod a fizetésed, akkor levámol az órabéredből.

Ha netalántán mindkettő, akkor bizony nagyon-nagyon le vagy húzva!!!


Kérdezd meg mindenképp, hogy szállást intáznek-e, és ki fizeti. Kérdezd meg, hogy úgynevezett távolléti járulékot kapsz-e (németeknél Auslöse-nek hívják), és ha igen mennyit. Ahova mi közvetítünk, ott ebből kell állnod a szállásod, illetve a munkába járást, de nem volt még rá panasz, hogy kevés lett volna.


Kérdezd meg mindenképp, hogy egyedül kell kimenned, vagy van rá lehetőség csoportokba, illetve a nyelvtudás milyen, és mennyire szükséges: mi például két fős csoportokat közvetítünk, ahol legalább az egyiknek kell tudnia társalgási szinten a nyelvet.


Kérdezd meg azt is, hogy túlórára mennyire van lehetőség, merthát az ember pénzt keresni megy ki az esetek 95%-ban.


Ami még nagyon fontos: Kérdezd meg, hogy a későbbiekben nyújtanak-e segítséget, ha valami gond lenne. Bármi közbejöhet, és ha nem tudja az ember, hogy mit tegyen nagyon megszívhatja.


Kérdezd meg, hogy milyen egyszeri költségek terhelnek Téged a munkaadó felől. Ha lízingcéghez mész előfordulhat, hogy első hónapban vonnak tőled úgynevezett adminisztrációs költséget, viszont ez nem lehet több olyan 30-50e forintnál több.



Remélem, hogy tudtam segíteni valamennyire.

2013. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok! AndreasAgro céggel voltam dániában, mezőgazdasági munkán. Disznókat kellett etetni, takarítani, gondozni. Korrekt volt.
2013. márc. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!