Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnökeim ki akarnak készíten...

A főnökeim ki akarnak készíteni, el akarják érni, hogy én magam mondjak fel. Állandóan túlóráztatnak, de csak engem, másoknak nem kell túlórázniuk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egyik vezető nem szimpatizál velem. Rajta kívül mindenki szeret a cégnél, nagyon jó munkaerő vagyok és sok dicséretet kaptam már. De sajnos ő a nagyfőnök és meg akar szabadulni tőlem. Én viszont imádom a munkámat, a végtelenségig ki fogok tartani, mert itt akarok maradni. Szerintetek mit tegyek? Milyen jogi lehetőségeim vannak esetleg?

2013. márc. 17. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit ír a munkaszerződésed? Mennyit túlórázol?
2013. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha el akar távolítani a nagyfőnök akkor ne izgulj, el is fog akkor is ha a fejeden pörögsz.


Viszont akkor már a lehető legjobban gyere ki a szituációból. Túlórák valamilyen módon könyvelve vannak? Van jelenléti? Kifizetik?

2013. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LVM Kft. válasza:

Elsősorban nem érdemes a jogi utat választani, kivéve ha már nagy a baj.

Mivel azt mondtad, hogy a munkádat szereted csinálni így elsőnek azt tanácsolnám, hogy a közvetlen feletteseddel beszél a problémádról és tudd meg mi van esetleg a háttérben.

2013. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Könyvelve vannak a túlórák, van jelenléti és ki is fizetik, legalábbis eddig rendesen kifizették. Én is úgy gondolom, hogy csak akkor lépek, ha már nagy a baj. A közvetlen felettesemmel meg nem akarok beszélni, mert ő is csak egy báb, akit dróton rángatnak.
2013. márc. 17. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kifizetik a túlóráidat ( ami egyébként szinte - sajnos- kiváltság manapság, nekem több éven keresztül nem fizették ki, multinál, vezető beosztásban, de elvárták persze), akkor jogilag nincs semmi lehetőséged.


Ha kitartó vagy, előbb vagy utóbb sor kerül(het) vezetőváltásra.

Ezután vagy jobb lesz a helyzet, vagy még rosszabb.


Amúgy mit gondolsz: nem rivalizál/féltékeny rád ( szakmailag), és azért ilyen veled?

2013. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem féltékeny rám szakmailag, ez biztos. Nincsenek vezetői ambícióim.

Egyébként pedig most nézem, hogy a munkaszerződésemben nincsen szó semmiféle túlóráról, viszont a munkaügyi tájékoztatóban fel van tüntetve, hogy túlórára hány százalékot fizetnek pluszban és bárkitől kérhetnek túlórát nálunk.

2013. márc. 17. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nincs a munkaszerződésedben a túlóra, mert a Mt. részletesen tárgyalja mikor, kit, hol, mikor, mennyi időre stb lehet túlóráztatni.


Ha gondolod, itt kérhetsz jogi tanácsot arról hogy van-e bármilyen lehetőséged:

[link]

2013. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha kifizetik rendesen a túlórát örülj neki! Legalább pénz áll a házhoz? Akkor mi a gond?!
2013. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!