Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akkor most gazdag a magyar...

Akkor most gazdag a magyar ember vagy szegény?

Figyelt kérdés
Mindenki panaszkodik , hogy milyen nehéz körülmények között él , de mikor látom , hogy a bevásárlóközpontokban tele kocsikkal állnak a pénztárnál az emberek és több tízezreket fizetnek , akkor elgondolkodom rajta , hogy valóban olyan szegények-e az emberek , mint ahogy állítják.
2009. szept. 16. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól érzik magukat gazdagnak ha tele vásárolhatják a bevásárló kocsit. Az az érzés hogy tele a kocsi boldoggá teszi öket.

Egyébként nincs akkor gáz otthon , csak mindenki tele van hittellel, a bankok azt sugalják jobb ha megveszel egy házat mint hogy bérled, mert a hitelen jó kis hasznot húz a bank, viszont 20-30 évig bizonytalanságba élsz ha elakarsz költözni nehéz eladni stb...

Ja és én félévente járok haza de mindig nö egy új családi ház vagy 2-3 is.

2009. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig csak olyan dolgokat veszek, ami feltétlenül szükséges, különben nem jönnék ki a pénzemből. Majdnem mindennap megyek boltba, mert pl. kenyeret elég gyakran kell vennem, de nagyon ritkán fordul elő, hogy egy ötszázasnál többet hagyok ott. Akik tele kocsikkal állnak a pénztárnál, azok lehet, hogy több hétre előre bevásárolnak, mert nincs idejük folyton a boltba szaladgálni, azért vesznek egyszerre annyi mindent.

Mondjuk vannak olyan emberek, akik nem szegények, csak azért panaszkodnak, mert nem tudnak megvenni mindent, amit megkívánnak, de amúgy kényelmesen megélnek.

2009. szept. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha olvasod ezt a fórumot,rájöhetsz,hogy vannak akik igen jól élnek,és gazdagok is.A többség viszont nehezen él,vagy legalábbis nem tud pazarolni.Sok ismerősöm fizetéskor vásárol be egy hónapra előre.Azután már csal a napi legszükségesebb vásárlást intézi.Van egy mondás: aki panaszkodik attól elkell venni.
2009. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy olyan kevés jövedelemből mégis hogy tudnak egyesek olyan jól élni? Házat fizetnek, kocsit, napi megélhetés, gyerekek iskoláztatása, evés-ivás, öltözködés és szeszélyek. És szép a házuk, szép ruhákban járnak, látszik, hogy gyakran van új ruha...stb véve, minden nap főznek, sokszor nem is akármilyen kajákat, a gyerekek pofásak, suliban tudnak dicsekedni az új cucokkal. Hogy csinálják, ha mindketten kb. 100-150000 Ft-ot keresnek fejenként? Egy időben mi is így voltunk. Én is 100 felett kerestem, párom is 100-at, plusz a maszek és mégis kaján kívül másra alig költöttünk, házunk nincs, csak a kocsi. Mi nem tudnánk minden nap finomabbnál-finomabb ételeket főzni? Nem költekezünk, mégsem elég a pénz. Miért?

Ja és sohasem járunk a tescoba, nem hozunk haza hatalmas megrakott táskákat, csakis a sarki boltba járunk és mindig a legszükségesebbeket és legolcsóbbakat veszzük, egyetlen elcsábulás a joghut,időnként chips...stb. De azért ennyit nehogymár ne engedhessünk meg magunknak?

2009. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Házat fizetnek, kocsit, napi megélhetés, gyerekek iskoláztatása, evés-ivás, öltözködés és szeszélyek. És szép a házuk, szép ruhákban járnak, látszik, hogy gyakran van új ruha...stb véve, minden nap főznek, sokszor nem is akármilyen kajákat, a gyerekek pofásak, suliban tudnak dicsekedni az új cucokkal."


Úgy, hogy sokat keresnek.

2010. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!