Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én tényleg nem vagyok pályakez...

Én tényleg nem vagyok pályakezdő munkanélküli?

Figyelt kérdés

Voltam regisztráltatni magam a munkanélküli központban, és azt mondták, hogy én nem vagyok pályakezdő, mert egyszer már kaptam ellátást tőlük.

Ez úgy volt, hogy a két gyermekem születése között kénytelen voltam munkanélkülire menni (mivel terhesen nem vettek fel sehová), de közben elvégeztem a főiskolát (most júniusban). 30 év alatti friss diplomás elméletileg pályakezdőnek számít, és az sem számít, ha előtte a középfokú végzettségével dolgozott. Akkor az miért gond, hogy kaptam munkanélkülit? Nem értem...

Akkor most Start kártyát sem kaphatok?


2009. szept. 17. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kaphatsz startkártyát. Csak az kaphat, aki semmit nem dolgozott, kivéve a diákmunkák. Ha dolgoztál középfokú végzettséggel akkor sem kaphatsz. Tehát ha munkanélkülit kaptál akkor sem.
2009. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De kedvesek. Tehát aki csóró, és a szüleitől nem várhat segítséget a továbbtanulásban, az nyaljon sót. Ennyit az esélyegyenlőségről, már megint. Az kap megint, akinek nincs is rá szüksége. Marha jó. :S
2009. szept. 17. 15:32
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
A start kártyával nem te járnál jól. Hanem a munkáltatód. A te fizetésed ugyanannyi ha van start kártyád ha nincs. És tapasztalatból mondom, nem sok munkáltatót érdekli. Annyira nevetséges az az összeg amit meg tud vele spórolni. Ha valaki alkalmazni akar az nem ezen fog múlni.
2009. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, nem is erről van szó, hanem az elvről. Nekem eddig mindig mindenért fizetnem kellett, és senki nem segített semmiben.
2009. szept. 17. 16:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Már pedig szerintem a friss diplomás is nyer vele, mert ha mégis valamelyik munkáltatót érdekli a start kártya, akkor biztosan azt fogja felvenni, akinek van, nem pedig azt, akinek nincs. Én sem kaphattam start kártyát a dplomám megszerzése után, mert én is dolgoztam a szünetekben és nem diákmunkásként. És igenis megint arról van szó, hogy mindig azok kapnak, akiknek nincs rá szüksége. Mert ki nem megy el dolgozni az iskola mellett, alatt, az aki nem szorul rá, akit el tudnak tartani a szülei.
2009. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!