Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a különbség az asszisztens...

Mi a különbség az asszisztens és az irodavezető között?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az asszisztens feladata igen sokféle lehet, attól függ, hogy milyen asszisztens.

A fő különbség az, hogy az asszisztens nem lát el vezetői feladatokat, hanem a főnökének asszisztál, segít a munkában. Ezek lehetnek komoly feladatok is, de akár csak operatív jellegű, rutin munkák végzése.

Az irodavezető felel az egész irodáért, a beosztottak munkájáért.

2013. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

òriási.

Èn mindkettöbben dolgoztam már, és bizony egyik beosztott a másik pedig komoly vezetöi pozició.


Habár ez Némeotrszágban volt. Elöször egy magyar iroda vezetését csináltam (persze elötte évekig dolgoztam beosztottként irodában), de az kaotikus volt, a fönököm állandóan elsikkasztotta a pénzt, így csak örjöngö alkalmazottak voltak.

Aztán bekerültem aszisztensként egy szuper irodába.

Itt pl 3 tulajdonos volt és kb 200 közvetlen dolgozó +200 alvállalkozótól dolgozó. 200 céges autó, és egy szuper rendszer.

Az irodát kb 10-12-en voltunk az irodában. személyügy, számlázaás, környezetvédelem, aszisztensek, könyvelés, jog stb...

Ezt egyetlen irodavezetö fogta össze. Ö volt feleös mindenért. A tulajdonosok szinte csak vele beszéltek munkáról, majd ö osztotta ki a munkákat mindenkinek. Pl jött a fönök hogy kávé kell, mert jönnek tárgyalni, akkor nem hozzám szolt, hanem az irodavezetöhöz, aki rögtön tudta ki aki tehermentesebb és tud menni kávét fözni.

Az irodavezetö rendelte, töltötte fel az egész iroda dolgait. Habár volt egy másik kolléganö aki ezeket csinálta de ö volt aki elindított mindent.

Szóval egy iroda vezetö feladata óriási.

Egy aszisztens cska beosztott.

2013. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Az iroda vezető is beosztott. Azért nem kell azt gondolni, hogy Ő valami nagy ember. Nem az Ő sem. Irodavezető is csak úgy lehet tisztességgel valaki, ha megjárta már a hierarchia alsóbb fokait is. Ért az adatrögzítéshez, a számlázáshoz, az ügyfélszolgálati teendőkhöz, a beszerzéshez, jól kommunikál, legalább 1 idegen nyelvet beszél és emellett nagyon jó beleérző képessége is van.

Sajnos a rengeteg munka mellett, nem arányos a bérezése. Ha az elején nem tud egy jó fizetést kiharcolni valaki akkor később nehéz lesz. Mert ugye az "irodistákon" szeretnek manapság a legjobban spórolni.

2013. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor az asszisztens amolyan csicska munka?
2013. márc. 26. 17:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem csicska, ez nagyon rossz kifejezés rá! :)
2013. márc. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Nem az aszitens nem csicska munka.


En pl számlázáson voltam sokáig, itt csak az a feladatom volt, hogy számlázzak, ezek fix munkák voltak. De pl a személyügy vezetöje is a mi irodavezetönk alá tartozott, pedig kb 2x annyi fizetése volt.

Nálunk az idorán senkit nem csicskáztattak. Itt az iroda vezetö is elment kávét fözni, vagy feltálalni a szendókat a vendégeknek. Söt nagyrészt ö fözte mindig a kávét.

Annyi hogy az iroda vezetönek nagyobb a felelösége és a döntés köre. Pontosan ezt szuperül meg kell fizetni.

Az aszisztensnek meg ott lehetöség hogy kér segítséget az irodavezetötöl.

2013. márc. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Az "asszisztens", "személyi asszisztens", "titkárnő", ezek mind-mind "seggmunkák". Ugye sejted mire gondolok? Majd rájössz, hogy ezek nem több ideig tartanak általában, mint ameddig a férfit " ki tudod szolgálni"!
2013. jún. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!