Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire számít a munkanélküli...

Mennyire számít a munkanélküliség hosszú az állásinterjún? Lehet azért nem veszik az embert mert hosszú ideig volt állás nélkül?

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Azt szokták mondani, hogy furcsa ha valakinek hónapokig vagy akár évig sincs munkája, mert akkor valószinűleg dolgozni sem akart. De privát véleményem szerint, a mai helyzetben egyáltalán nem következik ez belőle, mert akármennyire is megszakadsz a munkakeresésbe, jó nagy adag szerencsére is szükséged van.
2013. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a munkanélküliség hosszúsága nem mérvadó. inkább azt szokták kérdezni/nézni hogy csináltál e közben valamit: tanfolyam, önkéntes nyelvtanulás-gyakorlás, vagy csak egésznap othon nézted a szappanoperákat
2013. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az állásinterjúra eljutsz nem sokat. De nekem egy HR-es egyszer azt mondta, Neki úgy tanították az egyetemen, ahogy az 1. is írta, hogy akinek nincs több mint 1 éve munkája az nem is akar dolgozni, így a pályázata azonnal a szemetesben landol.
2013. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Kapják be a HR-esek meg azok is,akik ezt tanították nekik.Remélem kerül majd olyan helyzetben,hogy ne legyen több,mit egy évig melója.Lehet ez amúgy 5-10 éve még így volt,de akkor nekik se ártana frissíteni a tudásukat a mai helyzethez...Amúgy meg baromira nem értem mi a fenét érdekli,hogy mit csináltam azelőtt,semmi köze hozzá,nem rá tartozik,lehet akkor még poénnak gondolotam a szappanopera nézést,most viszont meguntam és dolgozni akarok...Nem az ő pénzén néztem a annó szappanoperát.Majd,ha rosszul végzem a munkámat az fog rá tartozni(pontosabban az se a HR.es re hanem majd a főnökömre/munkáltatómra)...
2013. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Nekem pl azért van 4 év lyuk az önéletrajzomban mert a beteg Nagyanayámmal voltam otthon áplásin."Az nem is akar dolgozni"...Aha,nyalják ki...Ja persze tudom,miért nem b@sztam be elfekvőbe az öregasszonyt...:-(

Unodrmány ez a mai világ...

2013. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha neked lenne egy céged, munkaerőt keresnél, 100 jelentkezőből 50-nek kevesebb mint egy hónapja nincs munkája, 50-nek több mint egy éve nincs munkája. Kik közül válogatnál? Ők is csak a munkájukat végzik.
2013. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tőled független ok miatt nem volt munkád, személyesen add be az önéletrajzod, és akkor adhatsz rá magyarázatot.
2013. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!