Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs munkám és 2 hónap múlva...

Nincs munkám és 2 hónap múlva hajléktalan is leszek, mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 02:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Intenzívebben keresel munkát es bármit elvallalsz.
2013. ápr. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Ne közhelyeket böfögjetek be. Inkább olyan válaszoljon aki ért is a témához vagy volt hasonló helyzetben.


Hallottam valami hajléktalansági járulékról de sehol se találok róla semmit.

2013. ápr. 4. 07:21
 3/29 anonim ***** válasza:
Olyan nincs. Foglalkoztatást helyettesítő támogatás van, az 22800 havonta, ha megfelelsz a feltételeknek, mint pl regisztrált munkanélküli vagy es az igénylést megelőző 1 éven belül volt legalább 30 nap munkaviszonyod.
2013. ápr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Na ez értelmes válasz, jól hangzik, van valami oldal ahol utána tudok nézni a részleteknek? Ez akkor is jár ha még nem vagyok 1 éve reg mukanélküli és nem dolgoztam még 1 évet? A 30 nap megvan
2013. ápr. 4. 08:28
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
[link] Kellene az egy év regisztrált munkanélküliség, ahogy látom.... Önkormányzatnál kell egyebkent érdeklődni.
2013. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

2 hónap nagy idő, azalatt még sok minden történhet... Milyen szakmában keresel?


Az a legfontosabb, hogy ne add fel! Ne könyveld el, hogy 2 hónap múlva hajléktalan leszel, abból még annál is nehezebb kitörni, mint amilyen helyzetben most vagy.


Van itt egy film, egy hajléktalan fickóról szól, a címe Beszélgetések Istennel:


https://www.youtube.com/results?search_query=besz%C3%A9lget%..


A lényege a pozitív, optimista gondolkodás, ami ha megvan, új ötleteid támadhatnak, hogy hogy törj ki a mostani helyzetedből.


Érdemes lehet megvizsgálni a körülmények lelki okait is, mi az, amiben meggátol a mostani helyzeted? Mi az, amit szeretnél, de nem tudsz megtenni? Vajon mi lehet a lelki oka annak, hogy így történt veled?


Ezekre a kérdésekre csak Te tudsz válaszolni. Némi önismeret segíthet megérteni a helyzetedet, ezen keresztül pedig kimászni is segíthet belőle.

2013. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Vagy: közmunkával próbálkoztál már?
2013. ápr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%
Semmit, hajléktalan leszel és éhen halsz. Sajnos ezt a világot éljünk, így is túl sokan vagyunk a földön, pusztulni kell az embereknek. Ha nem akarsz, akkor keressél munkát, ha nem megy akkor illegális módon szerezzél pénzt. Ez van, esetleg külföldön kipróbálhatod magad.
2013. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Fura egy nemzet vagyunk mi. Azoknak a törvényeit igyekszünk betartani, akik ellehetetlenítik az életünket. Már egy jó ideje számítok éhséglázadásra, de úgy tűnik, annak az ideje még nem jött el.
2013. ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"Vagy: közmunkával próbálkoztál már?"


Nem tudom mik a feltételei, majd megkérdezem bent van-e ilyen.


"Semmit, hajléktalan leszel és éhen halsz. Sajnos ezt a világot éljünk, így is túl sokan vagyunk a földön, pusztulni kell az embereknek. Ha nem akarsz, akkor keressél munkát, ha nem megy akkor illegális módon szerezzél pénzt. Ez van, esetleg külföldön kipróbálhatod magad."


Külföldre is kell 2-300E tőke induláshoz. Csak ennyi kell, és eltűnök innen.


" Fura egy nemzet vagyunk mi. Azoknak a törvényeit igyekszünk betartani, akik ellehetetlenítik az életünket. Már egy jó ideje számítok éhséglázadásra, de úgy tűnik, annak az ideje még nem jött el."


Én szívesen részt vennék ilyesmiken, ha valaki megzervezné, de a civil szervezetek sem cisnálnakk semmit, szerintem itt már rég mindenki kiábrándult és feladta.


A bűnözésre gondoltam még, igazából csak az tart vissza a börtöntől, hogy bent sok az erőszak és az egy ördögi kör, akár örökké is bent ragadhatok, de lehet a hajléktalanságnál még az is jobb.

2013. ápr. 4. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!