Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kell vinnem magammal a...

Mit kell vinnem magammal a munkanélküli segélyhez? így is mehetek? Október végén jár le a szerződésem, de holnap közös megegyezéssel felmondok.

Figyelt kérdés
Folyamatos munkaviszonyom van 2007 novembere óta csak az a baj, hogy a bejelentett bérem 35000 ft. Mire számíthatok? nem a pénzre utazom, csak november elején lesz egy kisebb műtétem, és addig nem akarok új melót keresni, hogy ne betegszabival kezdjem. ha elmegyek munkanélkülire akkor a tb van fizetve?
2009. szept. 21. 12:00
 1/3 A kérdező kommentje:

jajj segítsetek, nem tudom mit csináljak!!


a szitu a következő:


van egy kétszemélyes bolt, ami a főnökömé, és nem igazán megy nagyon jól. ide vagyok bejelentve 35000 ft.ra, de 60-at kapok, mondjuk ez most lényegtelen, csak hogy értsétek. két éve dolgozom ebben az üzletben, eleinte nagyon jó viszonyban is voltam a főnökömmel. (mindketten azonos neműek vagyunk, mielőtt másra gondolna valaki, jó barátok lettünk, mivel szomszédok is vagyunk) az utóbbi időben kezdett el velem genyózni és egyre többet kérni, közben a hátam mögött kibeszélni. most két év után először mentem el betegszabira, mert elkaptam valami influenzát. a barátnőimnek panaszkodott, hogy milyen genyó vagyok, hogy a szarba hagyom itt, mert egyedül nem tud mit csinálni...közben én meg állandóan azt lestem elejétől kezdve, hogy mit hogyan, hogy neki jó legyen. órákat dolgoztam neki ingyen, mégis azzal hitegetett mindenkit, hogy én milyen jól megvagyok fizetve. mindegy nem is ez a lényeg, hanem hogy most elmentem betegszabira, erre felvett egy másik lányt, mondván egyedül nem bírja. azt mondta kérjem meg a dokimat, hogy írjon ki minél több időre, mert két embert nem tud fizetni, ha vissza megyek, akkor feleződik a fizetés is. október végén jár le a határozott idejű szerződésem. és ma hallottam hogy már nem csak engem szid másoknak, hanem a családomat is... szóval ide semmi kép nem akarok visszamenni dolgozni


mit tegyek? az biztos, hogy nem megyek vissza, de várjam meg az októbert, vagy mondjam meg neki, hogy közös megegyezéssel felmondok? vagy mi legyen????????


melyik esetben mit csinálhatok?

2009. szept. 21. 12:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha van minimum 365 nap bedolgozott jogviszony, álláskeresési támogatásra (ha kevesebb, de legalább 200 nap, akkor áll.ker.segélyre) vagy jogosult. www.afsz.hu

Amíg ellátást kapsz, és +45 napig (ha kevesebb ideig kaptál ellátást akkor +annyi napig) jogosult vagy egészségügyi ellátásra. (a tb van fizetve)

Ha a határozott idejű munkaviszonyod lejár, és nem írtok alá újabb munkaszerződést (vagy nem alakul át határozatlan idejűvé azzal ,hogy tovább dolgozol), akkor megszűnik a munkaviszonyod és másnap mehetsz a munkaügyi központba regisztráltatni magad (és ellátást kérni)

Ha nem akarsz október végéig nála dolgozni, akkor vagy táppénzen maradsz addig (a táppénz egyharmadát a munkáltatónak kell fizetnie), vagy közös megegyezéssel megszüntetitek a munkaviszonyt (és másnap mehetsz a munkaügyibe) Ha nem közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyod, hanem a munkavállaló általi rendes felmondással, akkor regisztrálnak ugyan a munkaügyi központban, de álláskeresési ellátásra 90 napig nem leszel jogosult. 45 napig még biztosítottnak számítasz tb szempontjából a volt munkaviszonyod alapján, de a 46.naptól magad után kell az egészségügyi hozzájárulást fizetned (az APEHhoz kell bejelentkezni, havi 4500-at kell fizetni)

2009. szept. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a kielégítő választ!!
2009. szept. 22. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!