Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan nehéz bekerülni a...

Miért olyan nehéz bekerülni a közigazgatásba, amikor nagyon alacsonyak a bérek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert nagyon sok ember nem túl ambiciózus és azt gondolja, hogy inkább van egy nyugdíjas állása alacsony bérrel, minthogy véletlenül is elküldhessék, de cserébe többet kapjon.


Mondjuk ez a szocializmus hagyatéka, ma már szerencsére az állami szektorban sincsenek szinte nyugdíjas állások, kivéve a most "kifutó" +50 korosztályéi.

2013. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet alacsonyak a bérek, de van mindenféle juttatás, és be vannak jelentve rendesen. Ez a legfontosabb 50+ os korban. Sokszor hallani olyat, hogy valakinek a fizetése "csak" 100ezer forint volt a nyugdíja meg 150ezer lett
2013. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért gondolod, hogy alacsonyak a bérek. Én dolgoztam versenyszférában bruttó 100 eFt-ért és ezen kívül nem volt semmi. Ezt az állást ismerős révén szereztem, egyébként nem vettek volna fel. Ott a belünk lógott a sok munkától. Jelenleg a közigazgatásban dolgozom. Itt is sok a munka, de kibírható. Ismerettség nélkül, meghirdetett állásra vettek fel. 300 eFt a bruttó fizetésem, emellett van évi 200 eFt cafeteria és néha jutalom, kb. negyedévente 100-200 eFt között. Az idő múlásával folyamatosan emelkedik a bérem, több a szabadság, amit ki is lehet venni, viszonylag biztos állás, gyerekvállalás után ugyanoda visszavesznek. Szakmailag legalább akkora kihívást jelent. Ugyanaz a végzettség kellett mindkét álláshoz.
2013. ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!