Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kezdő jogász hány forintot...

Egy kezdő jogász hány forintot keres havonta Magyarországon?

Figyelt kérdés
16 éves gimnazista vagyok és jogász szeretnék lenni. Ezért kíváncsi vagyok, hogy jól megfizethető foglalkozás ez vagy pedig valami máson gondolkodjak?
2013. ápr. 10. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legtúltelítettebb szakma... szerintem örülhet az ember ha el tud benne helyezkedni.
2013. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem lehet megmondani...kereshetsz 100 ezret is valamelyik cég jogászaként és kereshetsz havi 5-10 milliót is praxisban, mint sztárügyvéd.

A jogász kifejezetten az a szakterület ahova akkor menjél, ha van ambíciód a téma iránt. Ha így indulsz neki, hogy csak legyen valami akkor felesleges.

Ne aszerint válassz pályát, hogy mennyit keres. Mindenhol lehet nagyon keveset és elképesztő pénzeket is keresni.

2013. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
1-nek igaza van! Sokan vannak már. Ha munkát is akarsz majd a későbbiekben, akkor gondolkozz máson, egyébként fiatal vagy még...
2013. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ügyvédjelölt vagyok.

Két évig semmit sem kerestem, most, a harmadik évben, minimálbért kapok. (kb. 70.000,- Ft)

Van olyan ismerősöm, aki kap úgy kb. 100.000,- körül, de van olyan is, aki még mindig ingyen dolgozik.


Államigazgatásban bértábla van, ott olyan 100.000-120.000,- Ft között keresnek - pótlékoktól függően. (Meg nem mindegy, hogy bíróság, vagy földhivatal, stb.)

2013. ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van: közigben 100-120 nettó, de 2 évente ugrik 2-4 ezer ft-ot a bér felfelé. Vagyis kb 10 év múlva is ennyit fogsz kapni, hacsak nem neveznek ki vezetőnek. Az pedig 99%ban politikai vonalon döntődik el.

Ügyvédjelölt: még ő fizet, h ott lehessen, vagy minimálbér (nettó65-70)

Vállalti jogász meg szinte megszűnt, ezen feladattal ügyvédi irodákat bíznak meg.

Bíróságra, ügyészségre meg úgy kerülhetsz be, ha summ cum végzel, plusz ismerős!

2013. ápr. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti ezt h érted?


"Meg nem mindegy, hogy bíróság, vagy földhivatal, stb"


Egyébként szar a közig. Én is próbálok innen lépni.

2013. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti ezt h érted?


"Meg nem mindegy, hogy bíróság, vagy földhivatal, stb"


Úgy, hogy más bértábla vonatkozik a közalkalmazottakra, a köztisztviselőkre meg a kormánytisztviselőkre.


Amúgy nem kell summa cum laude a bíróságokra sem, kerültek be ismerőseim cum laude-val is. Mindig attól függ, hogy az adott időszakban hány helyet hirdetnek.


Ügyvédjelöltként én a jövőben reménykedem - ügyvédként már tényleg lehet jól keresni. Persze ez nem feltétlenül van így, de a lehetőség legalább megvan.

2013. ápr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!