Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire általános Magyarorszá...

Mennyire általános Magyarországon, hogy nem fizetik a túlórát? Esetleg csak pótlékok nélkül.

Figyelt kérdés
Nekem csak a normál bért fizetik túlórára is, holott a 150%-t kellene. Örüljek, hogy legalább ennyit kifizetnek, vagy jogosan vagyok felháborodva? Mit lehet tenni ilyenkor?

2013. ápr. 16. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez még jó. nekünk a túlórákat szabadnapként csúsztatták le. amikor szóvá tettem hogy a számlákat csak pénzből tudom befizetni, mivel szabadnapot a szolgáltató nem fogad el, még ők voltak felháborodva..
2013. ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb helyen egyáltalán nem fizetnek túlórát és én még csúsztatásos megoldásban sem dolgoztam.
2013. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk se fizetik pedig egy jó nevű vállalatnál dolgozom
2013. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nem heti pihenőnapi túlórát "ma" már (sajnos) nem kötelező pénzben kifizetni. A munkáltató szabadidőben is kiadhatja. Tehát nem szabadnapban, hanem szabad időben. Ez nem feltétlenül jelent egy egész nap szabadságot, lehet, hogy csak órákra vagy "mentesítve" a munkavégzés alól a túlóráidnak megfelelően. Ezt a pihenőidőt legkésőbb a túlórát követő hónapban, munkaidőkeret esetén pedig a munkaidőkeret végéig kell kiadni.


Heti pihenőnapon végzett rendkívüli munka esetén vagy 100 % pótlék, vagy 50 % pótlék és egy másik pihenőnap jár. E tetkintetben a döntés joga a munáltatóé.


Viszont az, hogy sem kifizetni, sem "lecsúsztatni" nem lehet, törvényellenes!

Ha bármivel hitelt érdemlően tudod bizonyítani, hogy mikor és mennyit túlóráztál, és a meghatározott időn belül nem "pihenhetted" le, akkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségre tartozik a problémád. Bizonyítás lehet tanú is.

2013. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!