Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Büfészakos hallgatónak munkaüg...

Büfészakos hallgatónak munkaügyi központban tanácsadás?

Figyelt kérdés

Naiv voltam, meg nem is tudok választani. Mentem egy szakra kb. nincs jobb ötletem alapon. Amúgy valamennyire tetszik is, meg a szakmát fontosnak tartom.

Csakhogy Magyarországon nincs ilyen szakma, csak túlképzés rá.

Elsőéves vagyok.


Arra gondoltam, a kerületi munkaügyi központban kérhetnék tanácsadást.

Érdemes-e elvégezni, ha igen, kettesekkel és tanuljak nyelvet, kettesekkel és OKJ-t végezzek, vagy ötösökkel és TDK-val, szakkolival, hátha úgy azért lesz esélyem...

Minden percemet elvesztegetettnek érzem, amíg nem tudom, hogy ennek a szaknak van-e egy pici értelme is.


2013. ápr. 16. 18:27
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
talan ha leirnad melyik szakrol van szo, tudna is segiteni valaki...
2013. ápr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

A munkaügyiben csak szaknévvel együtt segítenek? :D


Ha pedig ti szeretnétek...

Nem mindegy, hogy andragógia, szabad bölcsészet, környezetmérnöki, turizmus-vendéglátás vagy netán műszaki menedzser?

Szerintem ilyen szinten egykaptafa mind.

2013. ápr. 16. 18:47
 3/42 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ha egyáltalán segítenek, X szak esetén segítenek, Y-nál már nem?
2013. ápr. 16. 18:48
 4/42 anonim ***** válasza:
73%
szerintem menthetetlen vagy es nem a szakod miatt...
2013. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Csak kétségbeesett.

Ahogy itt is meg "élőben" is látom, az ilyen szakosok kb. mind kétségbeesnek, és menekülni próbálnak a helyzetből. És tanácstalanok is.

2013. ápr. 16. 19:48
 6/42 anonim ***** válasza:
50%
Ha egy ilyen szak mellett jól beszélsz nyelvet, talpraesett vagy, egy multinál el tudsz helyezkedni, de csakis seggnyalással jutsz előrébb mivel nincs a papírod mögött tudás. Ha ez nem tetszik válts szakot.
2013. ápr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne mögötte tudás?


Bár mondjuk pont az a kérdésem, hogy úgy végezzem-e el egyáltalán, hogy legyen mögötte tudás.

2013. ápr. 16. 20:07
 8/42 anonim ***** válasza:
Nem mindegy. Nekem van környezetmérnök és műszaki menedzser szakos ismerősöm is akik el tudtak helyezkedni. Sőt, még magyartanárt is ismerek, aki bár nem tanárként, de egy nagyon jól fizető állást kapott. Turizmus és vendéglátásosokat is ismerek akik pénzügyi területen vannak. Ennyit erről. Amúgy a munkanélküliben azt, hogy van e értelme megcsinálnod ezt a szakot vagy nem azt nem fogják megmondani. Nekem sem mondták meg hogy ezzel tudnék e valamit kezdeni, amim van. A munkanélkülinél ilyeneket nem is tudnak, nem is foglalkoznak vele. Még a munkanélküliekkel sem, nemhogy ha te még tanulsz is. Vannak pályaválasztási tanácsadók akik esetleg foglalkoznak ilyennel. Lehet őket érdemesebb lenne megkérdezned.
2013. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

A pályaválasztási tanácsadó tesz rá. Simán nem beszélt le a büfészakról.


Azt nem tudom, hogy kemény munkával, jó jegyekkel és plusztanulással lesz-e esély szakmában elhelyezkedni, vagy csak nehezítem a feldolgozását annak, hogy feleslegesen tanultam és irodában kötök ki.


Félreértés ne essék, ezzel NEM nézem le az irodai munkát.

De ha valaki valamit tanul, valamiért megdolgozik, akkor engedtessék meg, hogy a munkája gyümölcsét szeretné, nempedig kárbaveszni hagyni.

2013. ápr. 16. 20:39
 10/42 anonim ***** válasza:
87%

Miből gondolod, hogy irodában fogsz dolgozni és nem betanított szalagmunkásként? :)


Egyebekben a Munkaügyi Központban nem nagyon segítenek aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező személynek. Nekem akkor sem tudtak segíteni, amikor a diploma megvolt, a nyelvvizsga nem. A Munkaügyi Központ igazából azért van, hogy az ott dolgozó emberek ne növeljék a munkanélküliek számát.

2013. ápr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!