Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek milyen végzettséggel...

Nektek milyen végzettséggel mi a minimum elvárásotok álláskereséskor?

Figyelt kérdés

Pl. diplomásként meddig mennétek lefelé, hogy legyen munkátok? Csak irodai, csak egy elvárt összeg feletti fizetéssel, vagy akár takarítani is elmennétek? Nyilván egy mérnöknek több elvárása van, mint egy filmesztétika szakosnak.

Én ökológusként érettségis irodai munkát végzek, egyesek lenéznek, hogy hülye asszisztens - ők nem is tudják, hogy diplomám van, mások azért néznek le, mert tudják hogy az eltén végeztem és csak ennyire vittem. Mások pedig jobb diplomákkal is irigyelnek, hogy saját irodám van nyugis munkával.

Egy intézményi kommunikátorként végzett lány hasonló munkakörben dolgozott, ő rettenetesen szégyellte magát hogy diplomásként ide jutott. Hazudozott hogy ő nem asszisztens, hamarosan áthelyezik, csak olyan okos hogy itt is besegít, utálta, hogy a főnökök és az ügyfelek semmibe veszik. Végül nem tudom kirakták-e vagy magától ment el, azóta nincs munkája. Ő pl. biztos nem fog gyárba menni, egy évfolyamtársam szalagnál dolgozik, ráadásul jobban keres mint aki laborba ment.



2013. ápr. 17. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Munka soha nem szégyen aki az ellenkezőjét állítja annak nem érdekel a véleménye mert szánalmas.
2013. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Nagyon igazad van!

A szakmád csak eszköz. Az hogy kinek milyen papírja van bármiről engem pl hidegen hagy! Ha szakmailag oké, érti a munkáját és ügyes, akkor felőlem mindegy mije van- mije nincs!

2013. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én most végeztem. Egyelőre még valami jobb munkát próbálok, vagy szakmait. Pl. irodait, vagy valami olyat, ami valamilyen formában kapcsolódik a végzettségemhez hogy valamennyi gyakorlatot is felmutathassak. Fogyik a türelmem. Amúgy nálam tervbe van egy gyári munka is. Nem könnyű, nem tudom bírnám e mert nagyon monoton de ha nem kapok max 2 hónapon belül munkát oda megyek. Havonta van felvétel így nem gondolnám hogy előbb utóbb ne szólnának (remélem legalábbis). De lehet megyek nyáron kertészetbe vagy paradicsomot szedni vagy hasonló. Nem kell azt tudni senkinek :D Amúgy is agrásos végzettségem van így lehet még jól is kijövök belőle. Valahol viszont úgy érzem a szüleimet zavarná, így még bizakodom egy jobban. Ők nem ilyen irodai dolgozók de csak valamiért ez jön le nekem mostanság. De ha nem jön össze semmi ez lesz, ha tetszik ha nem.
2013. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pályakezdőként elég jó szakmában sikerült elhelyezkednem, szoftvertanácsadó voltam, most 7 év tapasztalattal ebben a szakmában keresek új munkát.


Nagyon lejjebb adni nem akarom, mert ha 6-7 év múlva valamilyen oknál fogva tovább kellene lépnem egy következő céghez, nem akarok arra rádöbbenni, hogy az első munkahelyem volt a legjobb referenciám.

2013. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nekem MÉG nincs meg a diplomám de már több,mint két éve dolgozok a szakmában programozás/tesztelés.

Így nem vagyok pályakezdő már hálistennek.

Nekem az volt az elvárásom,hogy fejlődjek szakmailag,angolul tudjak vállalati környezetben kommunikálni,és akár külföldre is mehessek.

Ebből mind bejött külföld sajnos nem,ezért akarok most váltani.

Lejjebb semmi szín alatt nem adnám,gyárba nem mennék el,ha itthon nem lenne akkor KÜLFÖLD,ennyi.


Ezért is mondom de sokszor hiába jártatom a számat,egyetem mellett tessék elmenni dolgozni,gyakorlatra a szakmában amint lehet és ott maradni éveket,így nem leszel pályakezdő már.Nehéz az tuti,de valamit valamiért.

2013. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló. Hát én elmentem volna egyetem mellett is a szakmámba akármit csinálni még akár ingyen is de nem jött össze. Ráadásul kellett a pénz, így maradt a diákmeló. Gyakorlatom volt. Röhej volt, mikor az utolsó nap a főnök megkérdezte mit is tanulok. Nagyon rosszul esett mert én heteken keresztül vártam a nagy semmit, hogy majd valaki elmagyarázza a dolgokat vagy megmutatja vagy valami kisebb szakmai munkát megtanít vagy hasonló. Erre végig adatot rögzítettem, kávét főztem és hasonlók mondanom sem kell hogy ingyen. Ennyit erről. Egy csoporttársam volt aki tudott a szakmánkban dolgozni de ő már úgy jött egyetemre hogy ott már dolgozott. Most is ott van. Igazad van de sokszor nem kivitelezhető. Aki nem csak bulizni jár egyetemre az meg is teszi vagy tenné. De ehhez sajnos lehetőség és szerencse kell. Gépészeknek, informatikusoknak viszont könnyen lehetne akár pénzért is gyakorlatuk. Kár hogy engem ez nem érdekelt mikor felvételiztem. De még hátha bejön ez is. A remény hal meg utoljára.
2013. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5-ös abszolút igazad van, de én pl. az iskolás éveimet arra fordítottam, hogy minél többet tanuljak, 2 szakot vittem nappalin, 1-et levelezőn, nem volt már időm/energiám dolgozni is mellette.


#4-es voltam.

2013. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kényszer nagy úr. Ha nem találsz semmilyen munkát hosszú évekig, bármit elvállalsz még alacsony bérért is.


Normál gazdasági környezetben, tehát amikor nem ilyen nagy a munkanélküliség, azt mondanám, hogy közgazdászként a 12 éves munkatapasztalatommal már 400.000 bruttó alatt nem vállalnék el semmit. De jelenleg, ha nem lenne munkám, szerintem 250.000-ért is elvállalnám.

2013. ápr. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben az a nehézség, hogy az önéletrajzban, interjún is látják az ember végzettségét, tapasztalatát. Az sem veszi ki jól magát, ha az ember jóval kevesebb fizetési igényt mond csak azért, hogy legyen munkája, mint amennyire tartja magát vagy indokolt lenne a szakmai múlt alapján. Ebből azt is gondolhatja a munkáltató, hogy az illető nem áll ki az érdekeiért és ha lesz jobban fizető meló, akkor úgyis lelép. Vagy tarthat attól, hogy az alacsonyabb képzettségű csapat kiutálja az egyént, és ez a munkavégzés kárára megy.


Egyetértek azzal, hogy a munka nem szégyen, viszont a tapasztalt szakember könnyen megkaphatja, hogy "túlképzett", még akkor is, ha motivált lenne az állás betöltésére.


Én diplomás vagyok amúgy nyolc év munkatapasztalattal, és állást keresek. Nyitott vagyok alacsonyabb pozícióra is, de a korábbi béreim alá nem mennék.

2013. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!