Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szombathelyen, a megyei...

Szombathelyen, a megyei könyvtárban milyen állások vannak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sokszor látok olyanokat, akik csak pakolgatják vissza a könyveket a polcra. Hogy szerzik az állást? TÁMOP vagy ilyesmi?

Én is szívesen dolgoznék ott, de nekem azt mondták, hogy nem vesznek fel senkit...

Egyébként bölcsész vagyok.



2013. ápr. 19. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A könyvtárosok végzik ezt a munkát. Elvégzed a könyvtár szakot, megpályázod és ha felvesznek, csinálhatod.

Egyébként általában nem csak ebből áll a munkakörük, csak a háttérmunka ugye nem a szemed előtt zajlik.

2013. ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy a könyvtár szakot kell elvégezni ahhoz, hogy könyvtáros lehessek, de akikről én beszélek, azokon nincs fehér köpeny, nem könyvtárosok, csak az állomány gondozásában segítenek, kisegítők. Talán önkéntes munka, nem tudom...
2013. ápr. 20. 12:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Na ilyet még nem láttam. A legtöbb könyvtárban a könyvtárosok csinálják ezt is.

Viszont tudtommal most létszámstop van, úgyhogy nem túl valószínű, hogy felvesznek bárkit.

2013. ápr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elküldöm a kérésed linkjét egy ott dolgozónak, mert én 4 év alatt, amíg látogattam a könyvtárat, nem láttam ilyen embereket. Esetleg nem lehet, hogy könyvtárszakos gyakornokokat láttál?
2013. ápr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkaptam a választ, egyenesen a Berzsenyi Dániel Megyei és Városi Könyvtárból:


A könyvek visszaosztására korábban könyvtárunkban külön embert alkalmaztak, ami indokolt is volt, hiszen naponta 800-2000 kötet könyvmennyiség érkezik vissza hozzánk a kölcsönzőktől, ráadásul a keresgélés közben keletkező "rendetlenséget" is folyamatos pakolással tudjuk csak kordában tartani. A létszámstop és a folyamatos leépítések miatt erre a munkára is egyre kevesebb idő jutott, s ma már külön ember nincs is rá. Akiket a kérdező lát a pocok között ők önkéntesek és közmunkások. Ez két külön kategória. Az elsőbe olyan emberek tartoznak, akik - látva egyre nehezedő helyzetünket - maguk döntöttek úgy, hogy így segítik a munkánkat, amelyet támogatandónak éreznek és teljesen ingyen dolgoznak nálunk hetente néhány órát, ahogy szabadidejük engedi. Ők gyakran saját olvasóink közül kerülnek ki. A közmunkások regisztrált álláskeresők, akik már huzamosabb ideje nem találnak munkát, s az államtól csak akkor kapnak segélyt, ha vállalják a közmunkát. Amikor éppen nincs sem önkéntes, sem közmunkás a visszaosztásra, akkor a könyvtárosok maguk végzik ezt a munkát is. "Pakolgatásnak" nem nevezném, hiszen a visszaosztók munkája nagyon fontos, s fizikailag is megterhelő. Csak gondoljanak bele, hogy pl. napi 1000 kötet visszaosztása egy 2000 négyzetméteres olvasó térrel rendelkező könyvtárban - mint amilyen a szombathelyi - több kilométer gyaloglást és kb. fél tonna anyag mozgatását jelenti. :) Így azért már másként hangzik, ugye? Az önkéntesek és a közmunkások egyébként más - könyvtári szakértelmet nem igénylő - területeken is igyekeznek segítségünkre lenni, így például a takarításban. Ez úton is köszönjük a munkájukat! Nagyon-nagyon!

Köszönöm az érdeklődést, és azt, hogy segít a kérdező számára megtalálni a rejtély nyitját. Amúgy ha helyben felteszik számunkra a kérdést - ahogyan azt többen már meg is tették - akkor hasonló válaszra számíthatnak. Csak kérdezzenek bátran. A könyvtárosok nagyon jól értenek a kérdések megfeleléséhez. :)

Még egyszer köszönöm az érdeklődést!

Üdvözlettel:

Bozzai Judit

gyermekkönyvtáros

BDK Olvasószolgálat

gyermekkönyvtáros

BDK Olvasószolgálat

2013. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!