Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanuljam tovább az informatiká...

Tanuljam tovább az informatikát, vagy kezdjek bele egy szakmába?

Figyelt kérdés

Info emelt érettségiztem, 80%-os lett, alap-közép fokon értek a microsoft termékekhez ugye, tudok valamennyire programozni, van egyfajta géphez illő logikám.


Egyetemet fél év után otthagytam(Progterv inf.), matek nem ment, az 3 órás előadásokon azt számoltam hány ember alszik a 400-ból, végén már be se jártam az órákra mivel nagyon elvontak voltak, nem értettem őket, semmi értelme nem volt.

Ami szóba jöhet egy gyakorlati képzéses okj, rendszergazda(nem szeretném!), adatbázis kezelő(ez viszont érdekel), weblap szerkesztő stb.

Úgy hallottam elég telített lett ez a része az informatikának + ezzel vállalkozni sem lehet.



Másik: Asztalos/Hegesztő szakmunka. Itt is okj jöhet csak szóba. Hegesztő logikusabb döntésnek tűnik számomra, kisebb induló tőke kell hozzá, szerte a világon szükség van rá, el lehet menni gyári munkásnak stb.

Viszont semmilyen gépész tapasztalatom nincs, nézegettem mi fán terem a hegesztés, elég kínainak tűnik így elsőre, félek hogy nem menne.


Asztalos bevétele ugye függ a fa áraktól, a vevőktől, a konkurenciától, meg manapság minden müanyag meg lapbútor és ikea.

Viszont az jobban érdekel, érdekesebb szakmának tűnik, de sokkal kockázatosabb. Talán hobbinak majd egyszer?


Jelenleg munkanélküli vagyok, de meguntam a napi 16 óra játékot meg sorozat nézést, el fogok kezdeni angolt tanulni mivel jó lenne ha beszélnék egy idegen nyelvet minimum.


2013. ápr. 19. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát úgy tűnik, top programozó nem lesz belőled, ahhoz nincs elég eszed. De én a számítástechnikában így is több lehetőséget látok neked, ha már eddig ezt tanultad. Egy tisztességes rendszergazda, szoftvertechnikus, helpdeskes még lehet belőled, és később is sokkal több lehetőség lesz nyitva bármilyen irányba, ha netán megembereled magad és tanulsz.
2013. ápr. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért hagytad ott a proginfet,pedig most alakult át a képzés,én csúsztam sokat,de jövőre végre elvégzem,pedig 2006-ban kezdtem.

Mentségemre legyen,hogy multinak dolgozom a szakmában,és perfekt vagyok majdnem angolból.

Ha jól akarsz él és IT-vel akarsz foglalkozni akkor feküdj rá a programozásra és az elméletre meg a matekra is.

2013. ápr. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért mert bementem kalkulus előadásra és az agyam nem tudta feldolgozni a hallottakat.

Meg tudnám tanulni, csak az a gond hogy az alapok nincsennek rendben, 4es matek érettségi szint nem elég ide, max ha napi 4-5 órát pótolnám a matekot, de sajnos nem tudok vele 30 percnél tovább foglalkozni egyhuzamban. A progalap óra lett meg egyedül, 2 matekos tárgy bukta, számarch. bukta. Számarch.-t sem tudnám bemagolni, tömény 800 oldal bullshit.

3 tárgy csúszás 1 félév után, nem láttam már esélyt rá hogy elvégezzem így a szakot. Túl sokba került az egyetem, és túl bizonytalan voltam benne hogy ez később menni fog-e.


Tehát ez így nagyon rizikós, diszleksziás voltam elvileg, bár szerintem meg tudnám tanulni, csak nem éri meg belefektetni az időt, elég rosz hatásfokkal tanulok matekot.


Hegesztést fogom elkezdeni , mellette hobbiként megmarad az informatika, weblapszerkesztésbe belefogok és így tudom gyakorolni az adatbázis kezelést is és a programozást is egyben.

Helpdesk-et inkább hagyjuk, nem birja az idegrendszerem a retardált embereket. :D Rendszergazda hasonló, bár az sem egy egyszerű munka, rendesen kell képeznie magát az ember hogy érjen is valamit. Pár évente új operációs rendszer, új frissítések-új hibák, perfekt angol tudás kell a dokumentációk miatt, linux-hoz sem ártana érteni mivel eléggé elterjedt az üzleti felhasználása.


Hegesztés szakmánál majd kiderül hogy megy, ha sikerül találni egy jó iskolát én biztosabbnak látom a munkát mint it területen. Szerintem jobban tudnám gyakorolni is, IT-n annyira nem tiszta a pályaút, annyi információ van mindenhol, egy élet nem lenne elég mindet elolvasni.

2013. ápr. 21. 05:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!