Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokak szerint nem érdemes...

Sokak szerint nem érdemes kimenni Angliába. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Nem azért megyünk el, mert itt nincs munkánk, mert jelenleg dolgozunk, csak egy nyugodtabb életre vágyunk, jobb lehetőségre.Én 27 éves férfi vagyok,a párom 23 éves.

Júliusban megyünk Angliába, a nyelvet viszonylag jól beszéljük.Van munkatapasztalatunk, leginkább betanított munkáknál.

Egy barátom segít nekünk, elintéz minden szükséges papírt és albérletet is.Munkát nem tud, de ahogy ő látja, sok munka van.

3 havi albérletet tudunk kifizetni, ennyivel indulnánk el.

Ti elindulnátok?Azért kérdezem, mert sokan le akarnak beszélni róla, munkatársak, ismerősök.Viszont ugyanennyien meg az ellenkezőjét állítják, és támogatnak minket az elindulásban.Kicsit tanácstalanok vagyunk, viszont viszont elszántak is!



2013. ápr. 22. 16:56
 1/9 anonim válasza:

Nem tudom, hogy mit mondjak..

Menjetek ki, próbáljátok meg.. ha nem tetszik, akkor visszajöttök! Nem kell ezen sokat gondolkozni, bár jó a megfontoltság. Én úgy gondolom, hogy Anglia egész jó hely, bár vannak érdekes jellemzői..

Messze van, az idő szar, sok a rasszista és nagyon sok a furcsa ember, a bűnőzésről meg ne is beszéljünk.. De.. figyu.. miért ne? :D Magyarországnál biztos jobb:P

2013. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

London, vagy vidék? mert ha London akkor 3 hónap alatt simán fogtok munkát találni, még ha nem is az első lesz álmaitok állása, de lesz bevételi forrás és 2 fizetésből már szépen el lehet lenni. Vidéket nem ismerem, de ott kevesebb lehetőség van, viszont véleményem szerint sokkal jobb vidéken élni. Egyrészt olcsóbb, másrészt jóval emberibb egy kisebb város mint egy metropolisz és nincs tökig tele Európán kívüli bevándorlókkal mint London.


Mi 2011-ben jöttünk, se ismerős, se szállás, se meló nem volt előre lebeszélve. Én 5 nap múlva már dolgoztam, párom meg 2 hét múlva. Bár az igazsághoz az is hozzátartozik hogy most meg váltani szeretnék és nem nagyon tudok, szóval a jó állást azért itt sem olyan egyszerű megkapni.

2013. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Nem tudom, hogy mit mondjak..

Menjetek ki, próbáljátok meg.. ha nem tetszik, akkor visszajöttök! Nem kell ezen sokat gondolkozni, bár jó a megfontoltság. Én úgy gondolom, hogy Anglia egész jó hely, bár vannak érdekes jellemzői..

Messze van, az idő szar, sok a rasszista és nagyon sok a furcsa ember, a bűnőzésről meg ne is beszéljünk.. De.. figyu.. miért ne? :D Magyarországnál biztos jobb:P

2013. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért hallotok egyesektől jókat, másoktól rosszat, mert előnye is van, meg hátránya is. Mindegy, hány embert kérdezel meg, ez a helyzet nem fog változni.


Pénzben többet fogtok tudni félretenni, ha megfelel a szűkösködő életmód. Ha jól akartok élni, akkor egyáltalán nem fogtok tudni félretenni. Anglia drága hely.


A pénztől függetlenül az ország is vegyes. Nyugodt, hm, talán. Régi ország, hosszú kultúrával. Sok régi, klasszikus autóval az utakon. Látogatható katonai bázisokkal. Van tengerpartjuk (persze a 10 fokos hőmérséklettel azért ez nem egy Tunéziai álom part).

Ezek érdekesek. De állandóan pocsék idő van, én depressziós lettem amikor 3 hétig nem láttam napot. A depresszió pedig kihat az egészségre jócskán.. A sok eső miatt hajlamosabbak az autók rozsdásodni. Az utcák, a lakások kicsik, a fürdőszoba csapokat gyűlölöm. Fűteni nem szoktak annyira, mint mi. A villany ár az egekben. Akkor nekem komoly problémám volt a kajákkal. Minden drága, ha magadnak csinálsz kaját, akkor pedig folyton bosszankodsz, hogy nem találod a megfelelő hozzávalókat.

2013. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, az itteni lakások is megérnek egy misét.

Az otthoni lakásokat el lehet felejteni, itt nulla szigetelés, sok penészes szoba és sok helyen nincs dupla ablak sem. Ébredtem már úgy hogy láttam a szobában a saját leheletem olyan hideg volt.

A londoni bérleti díjak meg Európa élmezőnyében vannak.

2013. ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vidékre mennénk, Londonba semmi szín alatt nem akarunk.

Igazából itthon is szűkösen élünk, ott spórolunk, ahol lehet.Mindig tudunk félretenni pár tízezrest havonta.

Igazán nincs kedvünk elmenni, jobb lenne itthon, nyugodt körülmények között élni, de Budapesten ez nem lehetséges.De sajnos az országban szinte csak itt lehet rendes munkahelyet találni, máshol szerintem nem annyira. :(

Állítólag Dunántúlon is elég sz*r a helyzet, de személyesen nem tapasztaltuk.

Emiatt indulunk el, Pesten nem akarunk tovább maradni.Elég volt! :)

Mi a véleményetek, elinduljunk, vagy itthon van még remény Pesten kívül máshol?Vagy inkább menjünk? :P

2013. ápr. 22. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi a kiköltözés előtt Sopronból költöztünk pestre és nem jött be. Utána döntöttünk hogy eljövünk, bár letelepedni nem szeretnénk, még kb 1 évet tervezünk.

Ha nem Londonba költöztök és lesz munkátok akkor szerintem jól fogtok kijönni a dologból, vidéken egy 2 szobás lakást is simán ki tudtok fizetni még 2 minimálbérből is.

2013. ápr. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én inkább kisebb várost javaslok nektek. Mondjuk Székesfehérvár. Szép, fejlett és mégis fejlődő város, sok, komoly céggel, úgyhogy álláslehetőség adott, amúgy meg full vidék. Ha van motorod-autód, lakhatsz a város szélén vagy valamelyik faluban a nyugalom érdekében, az a napi 10 perc míg beautózol, nem tétel.
2013. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fehérváron, Győrben és Sopronban még mindig lehet azért munkát találni! Ezek a városok valóban elég fejlettek, kb. pesti fizetések vannak.

Én éltem Londonban, de nagyon utáltam. Úgyhogy a következő célpont Ausztria lesz.

2013. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!