Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizetésre rákérdezni az interjún?

Fizetésre rákérdezni az interjún?

Figyelt kérdés

Miért tabu? Pénzért dolgozunk. Nekik a munkánk kell, nekünk a pénzük. Ha nem hozza fel az interjúztató, miért ne lehetne megkérdezni? Nem azért megyek el oda, hogy azt hallgassam mennyire innovatív a cégük...bla-bla.

Most ez flegmán hangzik, de szerintem ez a valóság.



2013. ápr. 24. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem tabu... bár tény és való hogy az első körös interjún nem szerencsés... de ha visszahívnak akkor már simán belefér
2013. ápr. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha nincs 2. kör? Kisebb cégeknél ez nem szokás. Mégis belefutottam már olyanba, aki egész végig említést sem tett a fizetésről! A HR-sek meg mindig azt sújkolják, hogy jajj mennyire gáz ha rákérdezel. Én úgy gondolom mindenki pénzből él.
2013. ápr. 24. 08:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Abszolút nem gáz, sőt. Mielőtt kiteríted a teljes életedet, igenis rá kell kérdezni. mit? milyen időbeosztásban? milyen körülmények között? mennyiért? A mennyiért azért a végefelé jöjjön, de anélkül el ne menj!
2013. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

" Mielőtt kiteríted a teljes életedet, igenis rá kell kérdezni. mit? milyen időbeosztásban? milyen körülmények között? mennyiért?"


Nem tudnak ajanlatot tenni, csak miutan megismertek, hueseg amit irsz.

2013. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csak adtak egy papírt és írjak rá akkora összeget amekkorát jónak gondolok. Mondjuk az én munkám nem is ilyen, naplopó meló mint sokaknak.
2013. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

11:48

Milyen naplopó munkára utaltál?

2013. ápr. 24. 11:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindig van második kör... ha más nem, akkor a próbanap, de biztos lehetsz benne hogy van második kör a szerződés írás előtt... hacsak nincs valami olyan durván jó referenciád ami alapján rögtön lecsapnak rád
2013. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem tudnak ajanlatot tenni, csak miutan megismertek, hueseg amit irsz."


Jól van, okoska, leülhetsz. Nyilván valami alapján kerülsz oda, pl CV, ami alapján már körvonalazódik valami rólad, és nem írtam hogy ezzel kell nyitni, hanem a beszélgetés alatt simán rátérhetsz.

2013. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nemrég úgy jártam, hogy jelentkeztem egy munkára és a hirdetésben benne volt, hogy mennyi lenne a fizetés. Nem fizetett volna rosszul, mérnöki munkáról van szó. Éppen ezért nem is hoztam szóba a fizetés kérdést, hisz tudott volt. Aztán az első munkanapomon szembesítettek vele, hogy akkor mennyit is fogok ténylegesen kapni. Természetesen jóval kisebb összegről volt ekkor már szó, mint amit a hirdetésbe írtak, úgyhogy ott is hagytam őket. Szóval ha úgy látod, szerintem érdemes rákérdezni, még mielőtt pofára esnél.
2013. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy az interjún? Amíg el nem mondják telefonon vagy meg nem írják emailben, én be se mennék. A HR-esnek kifizetik, hogy ott meressze a seggét egész nap az irodában, és interjúztasson, neki nem drága mások ideje. De nekem drága a sajátom, minek áldoznám fel zsákbamacskáért?
2013. ápr. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!