Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan osszam be a fizetésemet?

Hogyan osszam be a fizetésemet?

Figyelt kérdés

Havi 100-120e Ft -ot keresek. 250e Ft -os diákhitel tartozásom van. Azt hogyan fizessem vissza? Minél előbb vagy kis részletekben?

Havonta csak a telefonszámlám ami fix fizetendő kb 3e Ft.

Kb heti 5e Ft kajára elég lenne nekem.

Jogsit és autót szeretnék nem drágán, olcsóbb fentarthatósággal.

Újraérettségi, nyelvvizsga, a szak vagy Infó vagy vegyészmérnöki. 1 éve elvesztettem a fonalat az életemmel kapcsolatban a párom nagy szerepet játszott benne. 22 évesen ügye még nem késő nagyokat álmodni?

Okj-sen szeretnék pénzügyet és vállalkozást tanulni, de még nem találtam megfelelő iskolát.



2013. ápr. 25. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kezdj el tanulni minél előbb, autót ennyiből felejtsd el (szükséged sincs rá), havi 20-30 ezret mindenképp tegyél félre, célszerű szüleiddel lakni amíg lehet, ha nem akkor társbérletben valakivel, 22 évesen nem késő nagyokat álmodni.
2013. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első körben én mindent alárendelnék a diákhitel visszafizetésének, hiszen nem olyan vészes az összeg. Minél kevesebbet kamatozik, annál jobb.

A többi nagyban függ attól, hogy milyenek a körülmények (lakás, kaja, közlekedés, szórakozás, stb)

2013. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem késő nagyokat álmodni, viszont nem is kéne lelombozni azzal, h a kocsi esélytelen...

Kedves Kérdező! A diákhitel tartozást megéri egyösszegben visszafizetni (én is így tettem anno), még akkor is, ha a Diákhitel központ majd nagyon rá akar beszélni, hogy fizesd csak havonta. Jobban jársz anyagilag is, meg hozzáállásban is, ha nem nyom le semmilyen hitel.

Mindenképpen jó ötlet saját vállalkozásban dolgozni, hisz manapság már a szabad, talpraesett emberek találják meg magukat a világban. Én is váltottam pár éve, és életem legjobb döntése volt. Mi az amivel igazán szeretnél foglalkozni?

2013. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem lelombozom. De ENNYIBŐL ne legyen. Most egy autó nem segítené az álmai megvalósításában, hanem visszahúzná.


(Tudom, én a szélsőséges példa vagyok, havi bevétel 600 felett és nincs autónk - egy korábbi könyvben olvastam alapszabálynak, hogy akkora értékű autót vegyünk, ami kéthavi fizetésünkből kijön.)

2013. ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kocsi valóban esélytelen ekkora fizetéssel, nyilván ha többet fog keresni, akkor lehet róla szó, de havi 110-120-as keresetből autót fenntartani nem érdemes, túl nagy áldozattal járna más területen.
2013. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De a jogsit azért tegyem le?

Milyen munkával lehet 600e-ret keresni?

Legszivesebben egy eurós jellegű boltot nyitnék. De életvitelszerűen egy kis házat szeretnék kerttel, erdővel a zajtól és a mostani munkahelyem zajló (szerintem képmutató) eseményektől mentes életet.

Bár még nincs kigondolva semmi. Várom az ihletet.

2013. ápr. 25. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Kettőnk együttes fizetése van 600 felett, amúgy közép/felső vezetők, it/pénzügyi/ szakemberek (esetleg vegyészek, mérnökök, orvosok magánpraxissal), jól menő vállalkozók vagy top sportolók keresnek ennyit.
2013. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mivel lehet havi 600 ezret keresni, napi 8 órában?

A helyi börtönvezér asszony magyartanári diplomával ennyit keres.

Menj rendőrtisztire, biztos állás, több százezres fizetés!

2013. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet többet is keresni, kevesebb óraszámban, tisztességesen. Csak meg kell találni egy üzletben azt, amit igazán szeretsz. Ha szívvel-lélekkel csinálja az ember, és szereti a munkáját, és hajlandó tanulni / fejlődni, akkor bármennyit megkereshet!
2013. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De most, hogy van keresetem egy magasabb szinvonalra szeretném emelni az életemet. Nem akarok már összevissza élni. Rendszert akarok vinni bele. Pl: Mindnen nap fölkelek 6-kor és futok 2 kört valamelyik parkban utána eszek valamit (egészséges, szép és finom) aztán fürdés (testápolás, manikü, pedikür stb), házimunka (mosás, takarítás, mosogatás.)Ebéd, tanulás, iskolába járás. Este séta aztán filmezés, tusolás alvás legkésőbb 10-kor.

Amikor dolgozok akkor napi 12 órában csak arra van időm, hogy tusolok, eszek és már esek is bele az ágyba.

Valami vitamint is szeretnék szedni, mert nagyon erőtlennek és sápadtnak érzem magam.

2013. ápr. 30. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!