Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van ez így és mit lehet...

Miért van ez így és mit lehet tenni? Kezdek igazat adni a férjemnek, hogy tök felesleges suliba járnom.

Figyelt kérdés

Már jártam több okj képzésre, főiskolára. Mind saját pénzből.

A férjem megunta, hogy állandóan fizetem a tandíjakat,elmegyek itthonról és mégsem kapok normális munkát, mert nincsennek jó kapcsolataim.

Kezdem azt látni, hogy tényleg felesleges volt és tényleg csak a kapcsolat számít, mert eddig semmire nem mentem a sulibajárásommal, míg más, aki erre lusta volt vagy nem látta indokoltnak jobbnál jobb állásokat kap a kapcsolatainak vagy a szerencséjének köszönhetően én meg sikertelen vagyok idióta munkát végzek megalázó közegben kevés pénzért, de máshova meg nem kellek, mégcsak be se hívtak interjúra.

Mi értelme ennek és hogy lehetne nekem is jó?


2009. szept. 27. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Milyen képzéseket szereztél meg?

2. A suli szart sem ér önmagában. sokan azt hiszik, hogy beszerzett 1-2 OKJ-t akkor majd előtte terül a világ.

a tapasztalat mindenek előtt.

És a referenciák persze.


Én programozó vagyok. Van 3 OKJ-s szakmám (közép, emelt, felsőfokú), de ha csak ezek lennének, akkor szart se érnék. Sokat tanultam önerőmből mellé, sokat gyakoroltam és végeztem melókat itthon, így referenciám is volt. Így már el lehet érni valamit.


Persze vannak szakmák amiket nem lehet otthon végezni sajna, akkor is valami ahhoz kapcsolódó alapszintű melót találni kell ahol lehet fejlődni.

2009. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, nekem nem ilyen szakmám van.

Ülök pld a munkahelyemen, ahol mindenkinek van diplomája, csak az 5 főnöknek nem: nekik se iskolájuk, se gyakorlatuk se tehetségük, csak és kizárólag jóbarátjuk van. Még csak okj-t vagy kisebb tanfolyamot sem végeztek csak hajdan leérettségiztek és slussz.

2009. szept. 27. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzeted. Nem a papír számit, hanem az hogy el tud végezni az adott munkát.

Munkát találni pedig vagy szerencse, jókor jó helyen lenni, vagy kapcsolatok kellenek.

Átérzem a helyzetedet, mert én egy másikvárosba költöztem, ahol nincsenek kapcsolataim, és le sem sz..nak amikor munkát keresek. Pedig a referenciáim nem rosszak.

Akinek van ismeretsége, annak van munkája is, hisz ott fut az, az információ is, hogy egyáltalán hol van üresedés egy, egy munkahelyen. A legtöbb esetben ez az infó el sem jut a kapcsolatok nélküli álláskeresőkhöz.

2009. szept. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na, én pont ebben a helyzetben vagyok.

Mit lehet tenni? Kapcsolatokat építeni? De, ezek őszintétlen vagy érdekkapcsolatok, nem?

2009. szept. 27. 18:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdek kapcsolatok. Ez egy ilyen világ.

Nem tudok tanácsot adni neked, mivel nekem is problémát okoz ez.

2009. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondtad, hogy milyen képzettségeid vannak.


amúgy a főnökeid akiknek nincs semmijük, gondolom nem most kerültek fel, hanem régebb óta. volt egy időszak amikor ha jó helyen voltál jó időben akkor sikerült könnyen kitörni. Ezek az emberek vannak 0tudással most a felsőbb helyeken.

2009. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Amit megtanultál, az a tied. Lehet, hogy most nincs szerencséd, de ha tudásod sincs, akkor az esélyed egy jó állásra 0.

Ne add fel, a férjedre ne hallgass, a férfiak nagy része nem szereti, ha tanul a felesége. Féltékenyek, nem akarják, hogy jobb és pénzesebb munkájuk legyen az asszonynak, mint nekik.

Az ex-férjem azt mondta, hogy nem vesz el, ha felvételizek a főiskolára.Fejet hajtottam. Egy ideig, aztán lázadtam. Tanultam, nem törődtem a károgásával. Magamra találtam, elváltam, most jó és jól fizető állásom van, jobban élek, mint valaha mellette.

Remélem neked ehhez nem kell elválnod!

Sok kitartást kívánok!

2009. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad feladnod. Be kell adni a pályázatot, minden lehetséges helyre. De mindegyik képzettséget ne sorold fel mindenhol, csak azokat amelyek ahhoz az álláshoz kellenek, mert a túlképzettséget sem szeretik.
2009. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!