Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általánosságban mit csinál ma...

Általánosságban mit csinál ma Magyarországon egy agrármérnök? Milyen munkakörökben tud elhelyezkedni? "Piszkos" munka?

Figyelt kérdés
A piszkos muna alatt azt értem, hogy állatokat almoz, szalmabálát bont stb. vagy ezt sima mezőgazdasági munkások csinálják?

2013. ápr. 30. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy mit csinál? Miért kérdezed? Érdekel a szakma? Akkor meg nézz utána hogy mit akarsz tanulni.
2013. ápr. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érdekel, és utána is néztem. Azért kérdezem, mert lehet a valóság nem feltétlen az, mint ami le van írva. Ezért vagyok kiváncsi személyes tapasztalatokra, véleményekre.
2013. ápr. 30. 08:54
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Nem érdemes elvégezni a képzést. Magánagrárvállalkozók nem foglalkoztatnak ilyet, a volt TSZ -eknél meg már megvan az ember.

Amúgy ha nem tudsz elhelyezkedni a képzéssel akkor lehet, hogy csak segédmunkásnak vesznek fel.

2013. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én agrármérnök vagyok. A legtöbben a szakigazgatásban helyezkednek el szerintem, minisztérium, hivatalok, EU-s kifizető ügynökségek, ahogy én is. A másik felének eleve van családi gazdasága, tehát azt viszi tovább. El lehet még helyezkedni cégeknél. pl növényvédelem, közraktárak, takarmány, szaporítóanyag és mg. gépértékesítés, de a legtöbb teljesítményes bérezés, nem a legjobb. Ha szerencséd van, kifoghatsz normális céget. A valódi termelésbe a családi gazdálkodók kerülnek inkább értelemszerűen. Esetleg telepvezetőnek sikerülhet egy egy helyre bekerülni, de az a legsz@rabb, mert nem fizetnek rendesen és ott dolgozol a legtöbbet.


Állatgondozónak, stb, segédmunkásnak nem igen fognak felvenni diplomával, mert Pista bácsi előbb megcsinálja két sörért a melót és ráadásul ott lakik helyben. Gondolom Te sem azért tanulsz, hogy Pista bácsi kenyerét edd és nettó 70-ért melózz napi 12 órát. Tisztelet a kivételnek, mert tényleg vannak rendes helyek, egy kettőt én is ismerek, de az a ritkább. Ha nő vagy, akkor pláne felejtsd el, mert akkor marad a hivatal. De még azzal jársz a legjobban.


Szép szakma, szeretem, imádtam tanulni, de ha újrakezdhetném, akkor mást választanék az tuti. Sajnos...

2013. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a minisztériumokban, hivatalokban mit csinál egy agrármérnök?
2013. ápr. 30. 09:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Jogszabályokat alkothat, véleményezhet, egyeztet, döntéseket hozhat, kérelmeket bírálhat, határozatokat hozhat, ügyintézhet, ügyfelekkel foglalkozhat, ezerféle dolgot csinálhat a hivatalon belül, attól függ mivel bízzák meg és hova kerül. De összességében a közigazgatás nem szív fel annyi agrármérnököt, mint amennyi végez, szóval sokan szakmán kívül helyezkednek el, vagy végeznek mellé más sulit.
2013. ápr. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem van egy agrármérnök ismerősöm aki lovászkodik...:-/Ráadásul lány.A belét kidogoztatják,és kap feketén(!) 70 ezret...De ennek is "örül",mert jobb mint ,éhenhalni.

Ja és még a régi 5 évesben végzett szóval egyetemi végzettsége van.

Mondjuk én is biológus diplomával vagyok recepciós egy magánklinikán...Ez sem álom meló,de mégis jobb mint 12 órában gereblyézni a kakát a lovak alól..

2013. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy látom sokféle agrármérnök van a szakmában és én nem is látom az összes vonalat. Jó pár kollégám agromókus.

Van aki kereskedik (agrár termék), van aki partnereket látogat (területi képviselő), mások prognózisokat állítanak fel, néhányan gazdasági vonalra kerültek (logisztika, minőségbiztosítás).

2013. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 outtatime válasza:
100%

Minden attól függ, mennyit és mennyire tanulsz meg.

Nyilván ha nem szereted az állatokat, akkor növénytermesztő még lehetsz, ami nem jelenti azt, hogy az állatokat nem kell megtanulni :)

Ha a növénytermesztés nem jön be, lehetsz állattenyésztő szakember.

De lehetsz pl.: mikrobiológus, élelmiszer-vegyész, minőségellenőr vagy akár alapkutatásokat is végezhetsz.

Most a biotechnológia az, ami a szakmán belül igazi húzóágazat lett, sok tanulással jár, de sokat kereshetsz, a munka ezen belül is sokféle, Rajtad múlik, hogy labort fogsz-e takarítani, vagy üvegházat felügyelni, esetleg szaporítóanyagot előállítani, vagy egészen új dolgokra döbbensz rá, amivel arcátlanul megszeded magad :)


Rengeteg felé lehet szakosodni az "agrármérnök" szakmán belül, folyamatos tanulás életed végéig, de ha nem vagy lusta, akkor azt veszed majd észre, hogy választott területeden már nem tudnak Neked újat mondani/mutatni, sőt, esetleg a Te megoldásaid a modernebbek/jobbak/olcsóbbak stb.

Akik fújolnak a szakma miatt azokkal nem szabad törődnönd, az csak azért van, mert azt hitték, hogy a papír kézhezvételével rájuk szakad a biztos megélhetés, esetleg a vagyon felhalmozásának megterhelő feladata. :)

Aki a papírnál befejezi a tanulást, az lemarad és kimarad, lesz területi képviselő (nem rossz, ha jól csinálod), vagy telepvezető (ez valóban rossz), esetleg valamilyen cégben mássza a szamárlétrát, ahol pár éven belül kereshet hétjegyűt is, nem kivételes az eset.


Magam részéről általános agrármérnök vagyok, majd növényvédőszer és méregraktár kezelő lettem egy időben a vadász-vadgazda képzéssel, most leszek (emberi számítás szerint) növényvédő szakmérnök és utána majd nekiállok a biotechnológiának. Persze mellette saját gazdaságot is építek, nem szégyen a munka és sokkal jobb, mint négy fal között hízlalni az ülepünket valami íróasztal mellett, bár ez beállítottság kérdése.

2013. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. szept. 24. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!