Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Párizsban mennyit kell keresni...

Párizsban mennyit kell keresni nettóban ahhoz, hogy középosztálybeli színvonalon lehessen élni?

Figyelt kérdés
Középosztálybeli színvonalon azt értem, hogy az embernek hónap végére ne fogyjon el a pénze, mindig legyen mit ennie (és nem úgy, hogy mindenből a legolcsóbbat veszi), alkalomadtán étteremben eszik vagy elmegy bulizni, beül egy kocsmába a haverokkal, értelemszerűen ha ruhákat akar venni magának, nem kell hónapokig spórolnia egy-egy darabra, valamint tud annyit félretenni, hogy maradjon is tartalékba, illetve évente legalább egyszer el tudjon menni nyaralni Európán belül valahová.
2013. máj. 2. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Ez a középszint? :) Ez szerintem a létminimum. Ez megvan 2000 euróból.
2013. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
A létminimum 1000 €, egy jó középosztálybeli élethez egy 2000-2500 €-s bevétel kell.
2013. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Kissé el vannak szállva az előttem írók a fizetésekkel.


Fiatal (28 és 31 éves) ismerős francia (tunéziai) házaspár adatait tudom: saját lakás, 45nm körül, szülői segítséggel, autó 1, de ritkán használva, inkább tömegközlekedés, alkalmanként buli, ruházkodás normális mértékben, nem kellett spórolni ilyesmire, élelmiszerekből nem a legolcsóbbat kellett venniük, csak az átlagosat, évente 2-3x utaznak, de rövid (3-4-5 nap) időre fapadossal, barátoknál megszállás, stb. A srác egy gyógyszerész és egy MBA diplomával egy gyógyszermarketing cég salesese, 1300€-t keresett, a lány ázsiai bankos tapasztalattal pénzügyes asszem Cofidisnél, 1500€ körül.


Azóta a átköltöztek Svájcba, mert a srác fizetése a szakma legalja volt (kis cég), és kapott jobb állást.


Ezzel azért messze nem számítottak szegénynek, a korosztályukban teljesen átlagosnak inkább.

2013. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1425,67 euró a minimálbér náluk!!! Egy bankban és gyógyszerészként szerinted ennyit vagy ezalatt keresnek? Te v agy nagyon eltévedve. Másrészt az ingatlanárak a mieink többszöröse, szóval ha van egy 45nm-es lakásod az 10 éves béred helyből. Hogy ne is beszéljek arról hogy ha bérelned kell, egyből megváltozik az anyagi helyzeted.
2013. máj. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nyilván nettót írtam, te szerencsétlen...Mint ahogy minden normális ember, aki a megélhetésről kérdez.
2013. máj. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!