Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Marketing and Sales Managers...

Marketing and Sales Managers és egészségügy?

Figyelt kérdés
Jó pár tesztet elvégeztem és általában az első vagy az elsők között szerepel a marketing pályaválasztást illetően. Na mármost oké, de engem érdekel az egészségügy is, fittness+ gyógyítás. Mit javasolnátok? Van esetleg egy átmenet a kettő között?
2013. máj. 2. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvégzel egy marketingképzést és próbálsz szakosodni, elhelyezkedni egy gyógyszergyártókkal foglalkozó cégnél. Persze ez rizikós, mert minden második H&M eladónak ilyen diplomája van.


Mehetsz fordítva is, csinálsz egy gyógyszerészdiplomát, szakosodsz szervezésre és mellé egy külön marketinget is, ezzel szinte biztosan el lehet helyezkedni, csak épp nagyon más súlycsoport a gyógyszerészképzés :)

2013. máj. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen.. fél évvel ezelőtt pontosan ezen a kombináción gondolkodtam. De úgy gondolom ahhoz, hogy marketinggel foglalkozzak nem éri meg 5 év gyógyszerészetet lenyomni. És hát hiába a gyógyszerésznek szép, nyugodt, jól fizető munkája, de nem tudnám nap mint nap azt csinálni, és 5 évig kemény kémiát nyomni, pedig szeretem viszonylag.
2013. máj. 2. 21:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Márpedig a nagy magyar üzletemberek a gyógyszercégeknél sem a Corvinuson meg a BGF-en szereztek marketing diplomát. Az ilyen businessek élén általában mindig a cég foglalkozási körének megfelelő személyek van, vagyis egy gyógyszercég élén a gyógyszerészek fognak állni, akik rendelkeznek még közgazdasági diplomával.
2013. máj. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!