Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kezdő pályázatíró/ pályáza...

Egy kezdő pályázatíró/ pályázatíró gyakornok milyen fizetésre számíthat? Mi jellemző: hogyan alkalmazzák?

Figyelt kérdés

Egyszemélyes irodáról van szó, a tulaj maga mellé keres pénzügyi tapasztalattal rendelkező új pályázatírót (akár pályázatírói gyakorlat nélkül).


1) Mi valószínűbb?

-hogy alkalmazottként kívánja foglalkoztatni,

-vagy csak megbízási szerződéssel,

-esetleg vállalkozóit várna el?


2) Milyen bruttó bérigényt támaszthatna az állásinterjún az a jelentkező, aki


-okleveles közgazdász,

-mérlegképes könyvelői végzettséggel,

-2 középfokú nyelvtudással,

-multinál eltöltött 1,5 éves pü-i gyakorlattal rendelkezik?


3) Mi a jellemző fizetés ezen a területen (kezdőként)?


4) Általában milyen formában? Fix + sikerdíjként szoktak fizetést adni (nem az ügyfelek, hanem a foglalkoztató)?


Köszönöm előre is, közelgő állásinterjú miatt kellene.



#bérigény #pályázatíró #foglalkoztatási forma
2013. máj. 4. 10:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Tényleg senki semmit nem tud erről? :(
2013. máj. 4. 19:31
 2/4 anonim válasza:

Szia! Én 2007 elején kezdtem el főiskoláról kikerülve, fél éves külföldi tapasztalat után pályázatíróként dolgozni. Konkrétan a minimálbért kaptam, ha jól emlékszem 65 ezer Ft körül volt a nettóm… (közgazdász diploma, két középfokú szakmai nyelvvizsga)

Amiket kérdeztél azokra a válaszaim:

1. Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy gyakoribb a fix bér, és a nyertes pályázatok után a cég tulajdonos kapja a pénzeket, nem te. De voltam olyan interjún, ahol rákérdeztek, hogy magasabb fix bér, vagy alacsonyabb fix bér és mellé százalékos sikerdíj a nyertes pályázatok után. Azon meg se lepődj (ezt azért írom, mert ha multinál voltál ott biztosan nem így volt), hogy bejelenteni kevesebbel fognak!!!

2. A pénzügyi gyakorlat jól jön, várost nem írtál, de átlagban szerintem a fix bruttó 180 ezernél többet ne nagyon várj kezdő pályázatíróként. Persze mondhatsz többet, hogy legyen miből kiindulni a munkáltatónak.

3. Ezt már leírtam kb. a minimálbér…és főleg friss diplomásokat keresnek, akik hajlandóak is elmenni ennyiért dolgozni.

4. Ezt is leírtam az első kérdésedhez.


Nyugodtan írj privit, ha van még kérdésed!

2013. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Most voltam interjún. Itt kiderült, fix + jutalék van. Konkrét összegről nem esett szó (pesszimizmusom azt mondatja, hogy azért, mert nem voltam elég szimpatikus...). Egyébként vidék, keleten. Majd meglátjuk. :)

2013. máj. 6. 15:53
 4/4 anonim válasza:
Ha valakinek van frissebb infója, éppen erről erdeklodnek
2021. dec. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!