Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a Bosch-nál programozón...

Milyen a Bosch-nál programozónak lenni? (Budapest)

Figyelt kérdés

Főleg ez érdekel:

- fizetés mennyire versenyképes? (pl. Ericsson, Nokia, Morgan Stanley egyéb multikhoz képest)

- túlóra

- bérenkívüli juttatások

- "légkör"

- előrelépés


Kérném, hogy olyan írjon csak, aki már dolgozott ott, vagy akinek nagyon közeli ismerőse dolgozott náluk.



2013. máj. 8. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik üzemében dolgozom, a konstrukció területén. 13 éves szakmai háttérrel kerültem céghez. Tapasztalataim szerint a cégnél sajnos eléggé megszokott a "kifúrás". Van egy törzsmag és vannak az új arcok.


Ez fokozottan érvényes a pesti irodára. Az üzemekben jobb a helyzet, de ott is sok az új ember. Nagyon sok junior manager's program fut, akár a szivacs úgy szívja fel az embereket.


A Fizetések pályakezdőként abszolút megfelelőek, némileg az átlag fölé lőve. 2-3 év szakmai háttérrel vonzóbbak, viszont a juttatások hasonlóak.


Komolyabb szakmai háttérrel a bérenkívüli juttatások is jobbak (céges autó, céges lakás, évenkénti bérminimum emelés és gyakori külföldi utak) Sportolást támogatja a cég, mi maratont és focibajnokságot rendezünk házon belül.


Cégnél alapszabály hogy a fizudról nem beszélsz, mert ahány ember, annyiféle fizetés.


Túlóra előfordulhat, azt annak megfelelően díjazzák. Én sokszor dolgozom szombaton is néhány órát. Bár nekem rugalmas a munkaidőm, a legtöbb mérnöknek nem az.


Nekünk cafeteria van, belépő kártyára napi összeg amit levásárolhatsz illetve étkezési utalvány havonta. Évente 1x pedig saját magad döntöd el hogy milyen rendkívüli juttatást kérsz (étkezési utalvány,kultúra,ajándék stb)


Légkör: Nagyon sok a külföldi munkatárs így keveredik a mindenféle "nép" Általában mindenkinek van egy klikkje, velük van többet de a munkából adódóan közvetlennek és proaktívnak is kell lenned.


Nekem jó néhány német,kínai, és angol kolléga van a csapatomban.


Előrelépés mindenki számára nyitott, én senior mérnökként kezdtem a cégnél. Később előrébb léptem, majd idővel a teljes konstrukciós területet átfogó és felügyelő vezetőmérnök lettem. Így ennek megfelelően egy nagyobb csapatot irányítok, főleg mérnökökből állnak de technikusok is előfordulnak.


Kemény és lelkiismeretes munkával 100%-ban biztos hogy feljebb lehet lépni a ranglétrán.

2013. máj. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ. Nekem viszonylag kevés szakami tapasztalatom van, ennek megfelelő pozícióra is jelentkeztem. Szakami szempontból (a pozíció leírása alapján), messze az egyik legérdekesebb állásnak tűnik az IT állások közül, ugyanakkor senkit nem ismerek arrafelé és félek, hogy nagyon mellényúlok. (pl. a Morgan Stanley-nél van olyan ismerős aki rendszeresen este 10-ig dolgozik, bármennyire is szeretem a munkámat azért jóból is megárt a sok, márpedig ilyesmi egy cégre sajnos nincs ráírva)


Még egy kérdés:

2 év tapasztalaton belül kb. milyen sávban mozoghat a nettó fizetés? (programozó, villamosmérnök féleségeknél)

2013. máj. 10. 13:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Pár év eltelt az utolsó poszt óta, de most engem is érdekelne a válasz, érintettségből kifolyólag ! :)

Neked sikerült aztán bejutni a Bosch-hoz? Nagyságrendileg milyen a fizu és juttatások ?


Előre is köszi!

2016. aug. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Végül őket választottam, azóta is a cégnél vagyok. Kezdő fizu 400 bruttó fölött volt egy picivel és átlag kb. 10%-ot emelnek évente. Cafeteria 400 bruttó.


Maga a munka multihoz képest egész jó, a legkör erősen csapatfüggő, előrelépési lehetőség viszont általában addig van, amíg nem találsz egyel feljebb egy németet. Onnan legfeljebb más irányba lehet menni.

2016. dec. 23. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!