Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerész szak elvégzését...

Gyógyszerész szak elvégzését követően hogyan lehet karriert építeni?

Figyelt kérdés
Például tegyük fel el kezd dolgozni gyógyszergyárban vagy gyógyszertárban vagy orvoslátogatóként. Általában ezt a hármat szokták emlegetni. Ezeken az eltérő területeken hogy történik a fejlődés?
2013. máj. 17. 01:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Már az egyetem elvégzése előtt érdemes elkezdened a karrierépítést, amennyiben tényleg komolyan gondolod. A kötelező szakmai gyakorlataidat például mindenképpen érdemes olyan helyen eltöltened, ahol - kölcsönös szimpátia esetén - munkát is tudnak ajánlani ill. ahol Te is szívesen dolgoznál. A nyelvtudás (angol és/vagy orosz felsőfok) hihetetlen előny, minimum tárgyalási szintű angol kell a legtöbb komoly munka betöltéséhez, az orosznak pedig a munkaerőpiaci értéke nagyon magas.Minden állásinterjún hatalmas előny továbbá, ha tudsz felmutatni tudományos munkát/szakdolgozatot, ami a megpályázott állás témakörébe vág ill. ha pl. analitikus szeretnél lenni és a gyógykém. prof ajánl be valahová, akkor annak is hatalmas, forintosítható értéke van.


- Gyógyszergyár: itt a célirányos érdeklődést, a nyelvtudást és a szakmai gyakorlatot emelném ki, valamint vannak különböző öszöntdíjak, amiket már hallgatóként megpályázhatsz. Diákmunkásként is dolgozhatsz, pl. nyaranta a nagyobb cégeknél, ez mindenképpen értékes tapasztalat, .. sőt, a szakdolgozatodat is írhatod az adott cégnél. Ha bekerülsz, 2-3 év után érdemes váltanod és más cégnél elhelyzekedned - lehet csak Nálunk van így, de aki pálykaezdőként került hozzánk (K+F) azt még 4-5 év után sem becsülik meg eléggé.


- Gyógyszertár: személyes kapcsolatrendszer alapján tudsz normális munkahelyet találni, ill. a későbbiekben személyi jogos gyógyszerész is így lehetsz. A szakgyógyszerészit itt mindenképpen csináld meg, ill. szerintem jobb esélyeid vannak az előrelépésre, ha lánchoz mész, de ha nincsenek ismerőseid, akkor sajnos hatalmas adag szerencsére lesz szükséged. Ha van szabad kapacitásod, akkor 2-3 év gyakorlat után váltsd ki a vállakozóit és időnként vállalj különböző helyeken hétvégét, ügyeletet, stb. - iszonyat jó pénz és rengeteg embert megismerhetsz.


- Orvoslátogató: ehm... biztos, hogy most végeztél? Orvoslátogatóként szerintem nem sok esélyed van bekerülni a szakmába, inkább a dietetikus, gyógytornász és satöbbi végzettségűeket veszik fel arra a kevés helyre. Ami hasonló, bár sokkal szakmaibb terület, az a klinikai monitorkodás (CRA). Nagyon jó vezetési rutint és angol nyelvtudást igényel, a ranglétrán előrejutni pedig a saját teljesítményed által tudsz.


Amiben egyébként én a legtöbb fantáziát látom az a kórházi gyógyszerészet egy kiemelt kórházban, egyetemen maradni PhD-zni majd CRA, ill. hatóságnál gyakorlatot szerezni, pl. az EMA-nak is van öszöntdíj proggramja. A PhD-nek amúgy úgy látom, nő a szakmában a megbecsülsége, ha nem kényszerülsz egyből pénzt keresni, akkor szerintem megéri.

2013. jún. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Gyógyszerész vagy? Melyik gyárnál dolgozol? Milyen a fizetésed?
2013. jún. 12. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!