Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Agrármérnök végzettséggel...

Agrármérnök végzettséggel milyen esélyek vannak az elhelyezkedésre? Érdemes elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés
Érdekel a téma. Utána is olvastam. Olvastam jót-rosszat. Sokan írták, hogy felesleges ennek menni, munka nincs, még azt is hogy büfészak. Igazából nekem nem tűnik hasznavehetetlen szakmának. Egy csomó ágazata van, nem tudom elhinni hogy nincs erre szükség. Földművelés, állattenyésztés, növénytermesztés, esetleg gazdasági vonal, mint a minőségbiztosítás. Nem az a klasszikusan vett "mérnök", mert ahogy elnéztem műszaki tárgyuk csak a géptan van, ami a mezőgazdasági gépekkel foglalkozik.

2013. máj. 19. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Munka lenne, csak munkalehetőség nincs. A magyar gazda inkább éhen veszik, mintsem hogy hozzáértő embereket alkalmazzon - ha saját földet veszel, akkor jó esély van a megélhetésre. Félig-meddig talán a büfészak állítás is igaz rá, de ha okos vagy és úgy kerülsz be, pár nemzetközi ösztöndíj kihasználásával még akár szép jövő is várht rád.
2013. máj. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aha iskola elvégzése után vesz pár 100 hektárt mi ?
2013. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Aha iskola elvégzése után vesz pár 100 hektárt mi ?"


Had találjam ki: te nem agrármérnöknek tanultál. :)

Nem kell négyzetkilométerekben gondolkodni, aki ügyes pár hektáron is tud akkora hasznot termelni modern technológiákkal és előrelátó gondolkodással, mint más egy egész gazdaságban. A növényeknél még nem olyan jelentős, de az állattenyésztésnél már hatalmas a különbség szakmber és egyszeri gazda között. Láttam már olyan sertéstelepeket, ahol a tulaj kb. azt sem tudta, mit eszik a disznó...

2013. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10-20-40 hektáros gazdák csak a támogatásból élnek!
2013. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De nem hinném hogy csak a földeken lehet elhelyezkedni.
2013. máj. 20. 11:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem. Nemzeti parkok, valamilyen gazdasági ismerettel bankok, nagyobb gazdaságok, kereskedelemben is el lehet, hivatalokban, vegyiparban műtrágyákkal, növényvédő szerekkel, kertészetben, gépiparban stb. Én mondjuk környezetes vagyok. Mindennel nehéz elhelyezkedni, szerintem, ezzel sem nehezebb mint mással. Ha jól tanulsz, jó helyre mész gyakorlatokra akkor lehet már menet közben felvesznek. ja meg a környéken szoktak agrármérnök hallgatóknak is hirdetni olykor olykor állást. Ezeket is ki lehet használni. Amúgy ott az élelmiszermérnök és a természetvédelmi mérnök is. Azok is agrárszakok, legalábbis nálunk, de pl termvéddel nem sok a lehetőség. Gyakorlatot szerezni nagyon nehéz. Agrármérnökként kijössz úgy az egyetemről hogy vetni sem tudsz gyakorlatban. Ezért is fontos hogy mellette mit csinálsz, mibe "kotnyeleskedsz" bele. Persze ezt is nehéz mert sokszor már az ingyenmunka sem kell :S
2013. máj. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Mint hóembernek júlusban.
2013. máj. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mi a fene ***** válasza:
Tanuld meg hozzá a pályázat irást, azzal jól lehet keresni, de konkrétan a mg-ban nem veszed hasznát. a nagyüzemek megszüntek, a maszeknek nem kellesz.Ha érdekel, végezd el, a tudás nem vész el, majd alakitgatod.
2014. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!