Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen magasak a MÁV-nál a...

Milyen magasak a MÁV-nál a fizetések?

Figyelt kérdés

Pár embertől (fizikai dolgozóktól) hallottam olyan magas fizetéseket, hogy én csak néztem...

Tényleg ilyen magasak? Érdekelne mind a fizikai, mint a szellemi dolgozók bére:)



2013. máj. 20. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért a takarítókat sem fizetik rosszul tudtommal. Főleg azokat akik a pályaudvarokon dolgoznak és a vonatokat takarítják meg a várótermeket, plusz az irodákat. Amennyire tudom jól megfizetik őket kb annyit keresnek mint egy gyárban olyan 120 körüli összeget, meg egy csomó kedvezményt plusz ingyen utazás, de abba nem vagyok biztos.

A karbantartókat sem fizetik rosszul, az irodai munkások többet kapnak de fogalmam sincs mennyit.

A mozdonyvezetők meg a jegykezelők pedig elég jól keresnek, de változó, mert függ attól hogy 1 hónapba hányszor dolgoznak hétvégén meg ünnepnapokon, akkor többet kapnak valamivel.

A vasútkezelők, akik a síneket ellenőrzik ők olyan 90 ezer körül kapnak.

Egyiket meg is kérdeztem aki nálunk szokta ellenőrizni a pályát és mondta hogy nem fizetik meg őket túl jól, de nem is kell agyon dolgozniuk magukat, ő is csak tesz gyalog egy pár kört, a sínek mentén ami az ő területe, ha tél van akkor a váltókat kell takarítania, néha megnézi a lámpákat hogy működnek-e normálisan, meg a vasút környékét rendbe tartja és ennyi.

2013. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy "masiniszta" aki vezeti a vonatokat, 160 ezer körül kap nettóban és az egész családja ingyen utazhat a vonatokon (a gyerekek 25 éves korukig, vagy amíg tanulnak). Ezt az infót olyantól tudom, akinek az apja vonatokat vezet (és nem is IC-t vagy gyorst, hanem csak kis helyi piroskát).


Egy másik ismerősöm apja főmérnök az egyik régióban a mávnál, őt pontosan nem tudom, de olyan 300k körül biztos megkapja a nettót, vagy még többet is. És ott is ugyanúgy ingyen utazik az egész család, de nekik még az IC is ingyen van, semmi pótjegy vagy helyjegy sem kell nekik.


Összefoglalva: lehet hogy nincsenek annyira agyon fizetve, de megszakadni nem kell és rengeteg juttatást kapnak. Ha megnézzük csak az ingyenes utazást, már azzal is tízezreket lehet havonta spórolni.

2013. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
2013. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!